واکنش حماس به سفر گروه صهیونیستی به بحرین

واکنش حماس به سفر گروه صهیونیستی به بحرین
يکشنبه 28 مهر 1398 - 19:06

سخنگوی حماس، سفر هیأت رژیم صهیونیستی به بحرین برای شرکت در یک کنفرانس را در تناقض با وجدان امت عرب خواند.

العالم - فلسطین اشغالی

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در واکنش به ورود مکرر غیرقانونی صدها صهیونیست به مسجدالاقصی اعلام کرد، توطئه‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی این مسجد و قدس به جایی نخواهد رسید.

وی در اظهاراتی تلویزیونی از طریق شبکه «الاقصی» بر ضرورت مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت، اجازه اجرایی شدن این برنامه‌ها داده نخواهد شد و هویت قدس تغییر نخواهد کرد.

هنیه در ادامه گفت، تمام اتفاقات اخیر در اطراف فلسطین نمی‌تواند مسأله اصلی امت اسلام را کنار بزند زیرا قدس مانند قطب‌نمای این امت باقی خواهد ماند.

رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد: علیرغم تمام چالش‌ها ما به سمت آزادسازی، پیروزی و بازگشت (آوارگان فلسطین) در حرکتیم و ملت فلسطین در قدس نمی‌توانند از دفاع از سرزمین و مقدسات و اصول ثابت ملت دست بردارند.

وی سپس خواستار تحرک در سه جبهه «فلسطینی، عربی و بین‌المللی» برای مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی شد.

هنیه همچنین از فلسطینی‌های ساکن در قدس، اراضی اشغالی 1948 و کرانه باختری درخواست کرد از قدس و مقدسات فلسطینی در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی دفاع کنند.

واکنش سخنگوی حماس به سفر صهیونیست‌ها به بحرین

تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هیأتی از این رژیم برای مشارکت در کنفرانس امنیت دریانوردی در خلیج فارس به بحرین سفر خواهد کرد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس این اقدام را محکوم و اعلام کرد، اینگونه حرکت‌ها در تناقض با وجدان امت عرب است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، قاسم سپس افزود، کسانی که به سمت عادی‌سازی با رژیم اشغالگر پیش می‌روند، بخشی از مسؤولیت تعرض به ملت فلسطین و ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان بر عهده آنهاست.

وی تأکید کرد، تمام این تلاش‌ها برای ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه عربی بی‌فایده خواهد بود و این رژیم همچنان دشمن اصلی امت باقی خواهد ماند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها