استقرار ارتش سوریه در چند روستای دیگر در مرز با ترکیه

استقرار ارتش سوریه در چند روستای دیگر در مرز با ترکیه
سه شنبه 30 مهر 1398 - 20:27

منابع سوری می‌گویند که نیروهای ارتش سوریه وارد روستاهای اطراف «تل تمر» استان الحسکه واقع در شمال این کشور شدند.

العالم - سوریه

ارتش سوریه در ادامه عملیات استقرار یگان‌های خود در نوار مرزی با ترکیه، وارد چند روستای استان الحسکه شده‌ است.

شبکه «الاخباریه» در این باره گزارش داد که عملیات ارتش سوریه در استقرار نیروهایش به ریف شمال غربی این کشور ادامه دارد و امروز (سه‌شنبه) توانسته وارد تعدادی از روستاهای اطراف این استان شود.

این شبکه خبری سوری خبر داد که نیروهای ارتش سوریه روز سه‌شنبه وارد روستاهای «الکوزلیه»، «المحل»، «البدران» و «الخزام» در جنوب غربی منطقه تل تمر (استان الحسکه) شدند.

بر اساس این گزارش، یگان‌های ارتش سوریه روز سه‌شنبه همچنین موفق شدند خود را به روستاهای «شویش»،‌ «النوفلیه»، «کهفه المراطی» در ریف جنوب غربی تل تمر (شمال غربی الحسکه) برسانند.

استقرار نیروهای ارتش سوریه در راستای مأموریت آن برای مقابله با نیروهای متجاوز ترکیه و تروریست‌های وابسته به این کشور است.

ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت این کشور از هفدهم مهر ماه عملیاتی را در شمال و شمال شرق سوریه تحت عنوان «چشمه صلح» آغاز کردند.

این عملیات از ابتدا با مخالفت و محکومیت شدید دولت سوریه مواجه شد؛ به گونه‌ای که دمشق از آن تحت عنوان اشغالگری یاد کرد و گفت که با تمام توان، با این تجاوز مقابله خواهد کرد.

‌شبه‌نظامیان کُرد نیز پیش از این عملیات وابسته به آمریکا بودند، پس از اینکه واشنگتن با آغاز عملیات ترکیه، پشت آنان را خالی کرد، به سمت دولت سوریه رفتند و به توافقی برای استقرار نیروهای سوری در مرزهای مشترک با ترکیه دست یافتند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها