سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۸ مطرح کرد؛

حضور پهپاد‌های هوافضای سپاه در رزمایش/ سامانه ۱۵ خرداد شلیک می‌کند

حضور پهپاد‌های هوافضای سپاه در رزمایش/ سامانه ۱۵ خرداد شلیک می‌کند
پنج‌شنبه 30 آبان 1398 - 16:04

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت گفت: ویژگی منحصر به فرد این رزمایش، حداکثر استفاده از سامانه‌های بومی است و سامانه ۱۵ خرداد را هم شلیک خواهیم کرد.

العالم - ایران/سیاسی

امیر محمدرضا علیان نژاد، سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت درباره این رزمایش اظهار کرد: امروز روز گسترش و چینش سامانه‌های پدافند است و نیرو‌های آبی و نارنجی حاضر در میدان مشخص شده‌اند.

او افزود: بخشی از پهپاد‌های هوافضای سپاه و بخشی از پهپاد‌های نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب نیرو‌های نارنجی ظاهر می‌شوند و سامانه‌های دفاع هوایی نیروی پدافند هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه در قالب نیروی آبی ظاهر می‌شوند.

امیر علیان نژاد با بیان اینکه در این رزمایش مبنا را روی غافلگیری گذاشته‌ایم، تصریح کرد: این رزمایش در فضای کامل جنگ الکترونیک در حال برگزاری است و حداکثر بهره برداری از تجهیزات پدافند غیرعامل و تکنیک‌های آن را به عمل آورده ایم.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ادامه داد: همچنین از نیرو‌های جوان در قالب تیم‌های آموزشی و مهارتی استفاده کرده ایم که در کنار اساتیدشان رزمایش را انجام دهند.

او بیان کرد: برای ما مشخص نیست که این رزمایش آیا از ساعاتی دیگر آغاز خواهد شد یا روز بعد آغاز می‌شود.

امیر علیان نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سامانه ۱۵ خرداد هم در این رزمایش شلیک می‌شود؟ گفت: علاوه بر سامانه ۱۵ خرداد، سامانه کاملاً بومی تلاش و سامانه‌های ذوالفقار و مرصاد با کلاس‌های مختلف در رزمایش وجود دارند و ویژگی منحصر به فرد این رزمایش این است که حداکثر استفاده را از سامانه‌های بومی می‌کند و ان شاءالله سامانه ۱۵ خرداد هم در این رزمایش شلیک خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها