رگبار شدید باران، برف و تگرک کشور را فرا می گیرد

رگبار شدید باران، برف و تگرک کشور را فرا می گیرد
دوشنبه 25 آذر 1398 - 09:14

سازمان هواشناسی از آغاز رگبار شدید باران، برف و تگرگ طی امروز (دوشنبه 25 آذر ماه) تا پنجشنبه (28 آذر ماه) در اکثر مناطق کشور خبر داد.

العالم ـ ایران ـ علمی

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با تقویت سامانه بارش زا در جنوب و جنوب غرب کشور،‌ رگبار شدید باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و وزش شدید باد موقتی و در استان‌های واقع در امتداد رشته کوه زاگرس،‌ مرکز و غرب کشور بارش برف و باران اختمال رعد و برف و وزش باد پیش بینی شده است.

از بعد ازظهر امروز و طی روز سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر در این مناطق نیز شاهد بارش باران،‌کاهش نسبی دما و در مناطق مرتفع بارش برف خواهیم بود.

فردا برای اکثر مناطق کشور بارندگی پیش بینی شده که در مناطق جنوبی از شدت بیشتری برخوردار است و به شکل رگبار و رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

بنابر تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی سازمان هواشناسی، روز چهارشنبه در نیمه شرقی بارش برف و باران،‌ در نواحی جنوبی رگبار و رعد و برق و در بخش‌هایی از مرکز و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران انتظار می‌رود.

پنجشنبه در مناطق جنوب شرق و شرق بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده و روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو نسبتا پایداری حاکم خواهد شد.

بنابر اعلام سازمان هواشناسی از بعد ازظهر امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز و روز سه شنبه مناطق فراساحل دریای خزر به ویژه نواحی غربی مواج پیش بینی شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها