تروریست‌ها از آغاز «ضدحمله» در جنوب استان ادلب خبر دادند

 تروریست‌ها از آغاز «ضدحمله» در جنوب استان ادلب خبر دادند
پنج‌شنبه 12 دی 1398 - 17:02

گروه‌های تروریستی در جنوب و جنوب شرق استان ادلب، برای مقابله با عملیات ارتش سوریه، عملیاتی جدید در چندین محور آغاز کردند.

العالم - سوریه

گروه‌های تروریستی ائتلاف‌کرده تحت نام «الفتح المبین» در جنوب استان ادلب، امروز از آغاز عملیاتی جدید برای مقابله با عملیات ارتش سوریه خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های وابسته به معارضان، «الفتح المبین» امروز از آغاز عملیاتی گسترده و در چند محور در شرق و جنوب شرق استان ادلب خبر داد و هدف آن، پس‌گیری مناطق تازه آزادشده به دست ارتش سوریه، طی دو هفته گذشته عنوان شده است.

شبکه خبری «إباء» وابسته به ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» (هتش) که عضو مهم آن «جبهة فتح الشام» (جبهة النصره سابق) است، امروز اعلام کرد که نیروهای هیئة تحریر «دو عملیات استشهادی» (انتحاری) در نزدیکی نیروهای ارتش سوریه در غرب شهرک التح در جنوب استان ادلب انجام داده‌اند که بر اثر آن شماری از نیروهای ارتش عقب‌نشینی کرده‌اند.

ضدحمله جبهة النصره در قالب ائتلاف «الفتح المبین» با هدف بازاشغال بیش از چهل روستا و شهرکی است که ارتش سوریه طی دو هفته گذشته در جنوب و جنوب شرق ادلب آزاد و پاکسازی کرد.

در مقابل، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر پنجشنبه گزارش کرد که ارتش سوریه با حملات تروریست‌ها به شهرک التح مقابله کرده است. سانا نوشت که ارتش موفق شده حمله تروریست‌ها در اطراف شهر معرة النعمان به دو شهرک التح و جرجناز در جنوب شرقی استان ادلب دفع کند.

عملیات سوریه در ادلب پس از آن آغاز شد که ترکیه در عمل به تعهداتی که در خلال نشست سوچی و آستانه درباره پایبندی گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن به مفاد آتش‌بس داده بود، مرتبا تعلل نشان داد و اخیرا این گروه‌ها چندین بار به مواضع ارتش سوریه در سنجار حمله کردند.

این اتفاقات انگیزه‌ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست‌ها در منطقه پایان بدهد که این امر، سنگ بنای محکمی در تحولات آتی مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها