کشف شبکه‌ای از تونل تروریست‌ها در جنوب ادلب

کشف شبکه‌ای از تونل تروریست‌ها در جنوب ادلب
پنج‌شنبه 12 دی 1398 - 11:35

ارتش سوریه در خلال پاکسازی مناطق تازه آزاد شده در جنوب استان ادلب، شبکه‌ای از تونل‌های به هم پیوسته کشف کرد که طول برخی تا چند ده کیلومتر است.

العالم - سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز پنجشنبه گزارش کرد که ارتش این کشور در ادامه پاکسازی مناطق تازه آزاد شده در جنوب استان ادلب، شبکه‌ای تونلی کشف کرده است.

به گزارش سانا، ارتش سوریه شبکه‌ای از تونل‌ها، سنگرها و استحکامات کشف کرده که طول برخی از این تونل‌ها به چند ده کیلومتر می‌رسد و چند روستا و منطقه‌را که تروریست‌ها تحت کنترل داشتند، به هم متصل می‌کند.

یک فرمانده میدانی در این خصوص به خبرنگار سانا گفت، هنگام پاکسازی روستاهایی که ارتش اخیرا از دست تروریست‌ها آزاد کرد، از مین و بسته‌های انفجاری، تا مردم بتوانند به منازل و روستای خود بازگردند، در روستاهای الرفة، تل الشیح، اُم جلال و دیگر روستاهای جنوب شرق استان ادلب، شبکه‌ای تونل‌، سنگر و استحکامات مهندسی کشف شد. طول برخی تونل‌های حفر شده متعلق به تروریست‌ها که برای انتقال نیروها و تجهیزات و پناه گرفتن در مقابل حملات ارتش از آن استفاده می‌شده، به چند ده کیلومتر می‌رسد.

به گفته این منبع میدانی در این تونل‌ها جسد تروریست‌هایی یافت شد که در آن سنگر گرفته بودند اما در حملات ارتش کشته شده بودند. همچنین ارتش در این سنگرها و تونل‌ها سلاح‌هایی مثل توپ در انواع مختلف، موشک‌های آمریکایی تاو، پهپاد و خودروهای عجیب که مخصوص هماهنگی سیگنال‌ها و ارتباطات، بیمارستان صحرایی، تفنگ‌ها و مسلسل‌های خودکار، مهمات و مواردی مشابه کشف کرد.

عملیات ارتش سوریه در جنوب و جنوب شرق استان ادلب، از ۲۴ دسامبر آغاز شد. ارتش موفق شد مساحتی بیش از ۳۲۰ کیلومتر مربع را از حضور تروریست‌های جبهة‌ النصره (شاخه القاعده در سوریه) آزاد کند. این منطقه شامل بیش از چهل شهرک و روستا می‌شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها