افزایش تلفات زلزله ترکیه به ۳۱ کشته و ۱۵۴۷ مجروح + تصاویر

افزایش تلفات زلزله ترکیه به ۳۱ کشته و ۱۵۴۷ مجروح + تصاویر
يکشنبه 6 بهمن 1398 - 10:54

مقام‌های ترکیه از افزایش تلفات زمین‌لرزه ۶.۸ ریشتری شامگاه جمعه به حداقل 31 کشته و بیش از 1500 مجروح خبر دادند.

العالم - ترکیه

با گذشت دو روز از زمین‌لرزه ۶.۸ ریشتری در شرق ترکیه تلاش‌های نیروهای امدادی برای بیرون کشیدن افراد گرفتار در زیر آوارها همچنان ادامه دارد و آمار تازه‌ای از کشته‌ها و مجروحان این زمین‌لرزه مخابره شده است.

به نوشته «آناتولی»، مقام‌های ترکیه خبر دادند که بر اثر زمین‌لرزه شامگاه جمعه در شرق این کشور، تاکنون حداقل ۳۱ تن کشته و ۱۵۴۷ نفر مجروح شده‌اند و حال تعدادی از مجروحان وخیم است.

به گفته ریاست مدیریت بحران ترکیه، بیش از ۳۴۳۳ نفر از پرسنل نیروهای امدادی به همراه صدها وسیله نقلیه و تجیهزات و تعداد 17 سگ زنده یاب در منطقه حضور دارند.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز شنبه (دیروز) در یک کنفرانس خبری گفته بود بر اثر زمین‌لرزه حداقل ۱۰ ساختمان فرو پاشیده است. سویلو همچنین از مرگ ۱۸ نفر در استان «الازیغ» و کشته شدن چهار نفر در استان «مالاتیا» خبر داده بود.

ریاست مدیریت بحران ترکیه در گزارشی درباره کمک‌های امدادی به زلزله‌زدگان خبر داد، حداقل ۴۳ نفر که زیر آوارهای زلزله گرفتار شده بودند، نجات پیدا کرده‌اند.

وزیر کشور ترکیه هم در یک اظهارنظر خبر داد، همچنان ۲۲ نفر زیر آوارهای ناشی از زمین‌لرزه گیر کرده‌اند و تلاش‌ها برای نجات آنها ادامه دارد.

به دنبال این زمین‌لرزه، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته ضمن حضور در شهر زلزله‌زده اِلازیغ در مراسم تشییع پیکر جان باختگان شرکت کرد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها