تظاهرات گسترده در عراق در حمایت از مقتدی الصدر

تظاهرات گسترده در عراق در حمایت از مقتدی الصدر
شنبه 26 بهمن 1398 - 09:22

هزاران نفر از مردم در پایتخت و چند شهر جنوب عراق در حمایت از مقتدی الصدر و مخالفت وی با رواج هرزگی و بی اخلاقی در میان معترضان عراقی تظاهرات کردند.

العالم-عراق

هزاران نفر از مردم عراق عصر جمعه با برپایی تظاهرات در حمایت از مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق در پایتخت و چند شهر دیگر هر گونه هتک حرمت به چهره‌های دینی کشورشان را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، تظاهرات‌کنندگان با پیوستن به معترضان ضد دولتی متحصن در میدان التحریر در مرکز بغداد شعار دادند: «همه ما یک عشیره‌ایم و شیخ‌مان مقتدی است».

تظاهرات‌کنندگان در شهرهای بغداد، بصره و نجف تاکید کردند که برای دفاع از رهبرشان که با سیل هتک حرمت و اسائه ادب در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است، به خیابان‌ها آمده‌اند.

مقتدی الصدر رهبر جریان صدر روز پنجشنبه در توئیتی در واکنش به فراخوان‌هایی که به نام آزادی‌خواهی برای اختلاط بی‌قیدوبند زنان و مردان در راهپیمایی‌ها داده شده بود، هشدار داد و گفت که در قبال هتک حرمت به دین، عقیده و وطن دست‌بسته و خاموش نخواهند ماند.

الصدر با بیان اینکه در میان برخی معترضان برهنگی و هرزگی رواج دارد، تاکید کرد: «بر همه ما واجب است که اجازه ندهیم عراق قندهار افراط‌گرایی دینی یا شیکاگوی بی‌بندو باری، انحطاط اخلاقی، فسق، فجور و همجنس‌گرایی شود.

رهبر جریان صدر دعوت به بی‌بندوباری را دستاورد اشغالگری آمریکا در عراق خواند و گفت: «به آنها اجازه نمی‌دهیم که دین و عقیده را از کشور بگیرند همان طور که پیش از این به اشغالگران اجازه ندادیم که عراق را نابود کنند».

اظهارات الصدر از روز پنجشنبه توسط عده‌ای از کاربران در شبکه‌های اجتماعی مورد بی احترامی قرار گرفته بود.

عراق از اکتبر گذشته شاهد تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به فساد، اهمال در خدمات‌رسانی و بیکاری است که تا به امروز با فراز و نشیب‌های خود در بغداد و چند استان جنوبی این کشور ادامه داشته است.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها