یک سازمان امدادرسان بین‌المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد

یک سازمان امدادرسان بین‌المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد
سه شنبه 20 اسفند 1398 - 16:10

یک سازمان امدادرسانی بین‌المللی گزارش کرد که تعداد یمنی‌های مشکوک به وبا از سال 2017 تا سال 2019 به بیش از دو میلیون نفر رسیده است و هشدار داد که با آمدن باران این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

العالم - یمن

سازمان امدادرسانی بین‌المللی «آکسفام» در گزارشی اعلام کرد که تعداد یمنی‌هایی مشکوک به وبا از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، به ۲۲۵۳۴۸۸ نفر رسیده است و هشدار داد که این تعداد با آمدن فصل بارش‌‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، آکسفام، وبای شیوع یافته در یمن را «فراموش شده» خواند و اشاره کرد که یمن در سال ۲۰۱۹ رتبه دوم ابتلا به وبا را داشته است؛ به‌گونه‌ای که تعداد افراد مشکوک به این بیماری در سال ۲۰۱۹ ، به ۸۶۰ هزار نفر رسیده است.

آکسفام در گزارش خود هشدار داد که این تعداد همچنان رو به افزایش است و تاکید کرد که استان‌های شمالی یمن به علت بحران کمبود آب بیش از بقیه استان‌های این کشور در معرض خطر ابتلا به وبا هستند.

در این بیانیه آمده است که با فرا رسیدن ماه آوریل تعداد مبتلایان به وبا افزایش پیدا خواهد کرد و اشاره شده است: «سازمان‌های بهداشتی در این کشور در حال فروپاشی است».

«محسن صدیقی» مدیر سازمان یادشده در یمن از بی‌توجهی‌ها به این بحران ابراز نگرانی کرد. صدیقی با اشاره به کشورهایی که به یمن تسلیحات جنگی می‌فروشند تاکید کرد:‌ «این افراد مسئول عواقب ویرانگر این بحران خواهند بود».

بخش پزشکی یمن به علت درگیری‌های این کشور با مشکلات بسیاری مواجه است به طوریکه تعداد زیادی از شاخه‌های وابسته به این بخش در یمن بسته شده‌اند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها