فرماندار نیویورک مشارکت ارتش آمریکا در مقابله با کرونا را خواستار شد

فرماندار نیویورک مشارکت ارتش آمریکا در مقابله با کرونا را خواستار شد
يکشنبه 25 اسفند 1398 - 21:12

فرماندار ایالت نیویورک روز یکشنبه از کاخ سفید درخواست کرد که برای مقابله با ویروس کرونا،‌ ارتش آمریکا به کار گرفته شود.

العالم - آمریکا

«آندرو کوئومو» فرماندار ایالت نیویورک روز یکشنبه از دولت آمریکا خواست برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از ارتش این کشور استفاده شود.

فرماندار این ایالت از هفته پیش و به دلیل شیوع ویروس کرونا در این شهر حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

همچنین پس از آنکه نتیجه آزمایش یک دیپلمات اهل فیلیپین برای بررسی ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» مثبت گزارش شد، سازمان ملل از قصد خود برای کاهش حضور نیروهایش در مقر این سازمان در نیویورک از روز دوشنبه خبر داد.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل به تمامی کارکنانش در نیویورک دستور داده از روز دوشنبه تا ۲۰ آوریل کارهایشان را از راه دور انجام دهند.

همچنین مقامات شهر نیویورک امروز به دیپلمات‌های سازمان ملل هشدار دادند که ویروس کرونا به صورت گسترده‌ای در این شهر شیوع یافته و احتمالا تهدیدات این ویروس برای شهروندان تا اواخر ماه سپتامبر (اواسط مهرماه) ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به ۶۱۳ نفر رسیده که ۲۶۹ نفر آنها در شهر نیویورک بوده‌اند. همچنین یک پیرزن ۸۲ ساله و یک مرد ۶۵ ساله در این ایالت جان خود به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها،‌ ۳۰۴۶ نفر در کل آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۰۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها