عربستان.. برکناری خطیب مسجد قبا به خاطر یک توئیت

عربستان.. برکناری خطیب مسجد قبا به خاطر یک توئیت
يکشنبه 10 فروردين 1399 - 00:55

مقامات سعودی امام جماعت مسجد قبا در شهر مدینه منوره را بخاطر انتشار توئیتی که در آن آزادی شماری از زندانیان را در شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور خواستار شده بود، برکنار کردند.

العالم - عربستان سعودی

توئیت منتشر شده توسط «صالح المغامسی» شیخ سعودی که در آن خواستار آزادی زندانیان در کشورش شده بود به برکناری او از امام جماعت مسجد قبا در مدینه منور منجر شد.

المغامسی روز جمعه در حساب کاربری خود در توئیتر مطلبی را درباره مبارزه با کرونا منتشر و سپس آن را حذف کرد. در این توئیت آمده بود: «ما در این روز به خادم حرمین شریفین و به خودمان موفقیت برگزاری اجلاس سران گروه بیست را تبریک می‌گوییم و اضافه می‌کنم که از جمله عوامل رفع بلا سه چیز است: پناه بردن به خدا و استغفار، احسان به فقرا و عفو و بخشش خطاکاران زندانی».

به دنبال آن المغامسی توئیت قبلی خود را پاک کرد و در توئیت دیگری ضمن عذر خواهی نوشت: پس از تامل فهمیدم که با توئیت خود موافق نیستم. منظور من عفو از زندانیانی است که جرایم کوچک و سطحی داشتند همان گونه که عرف عربستان در ماه مبارک رمضان است؛ اما صاحبان جرایم سنگین که باید دوره قانونی محکومیت خود را سپری کنند. به هر حال برخی با سوء نیت از این توئیت علیه وطن موضع گرفتند، اما می‌گویم از این بدخواهی شما چیزی جز ضرر نصیبتان نمی‌شود.»

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سلیمان الرحیلی از شیوخ نزدیک به مقامات سعودی امروز شنبه در توئیتی نوشت: «از عبداللطیف آل الشیخ وزیر دانشمند به دلیل اینکه مرا به امام جماعت مسجد جامع قبا برگزید سپاسگزارم».

طی روزهای گذشته طرف‌های مختلف فلسطینی و منطقه‌ای آزادی بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌های سعودی را که جرمشان حمایت از مسئله فلسطین بوده است، خواستار شدند.

عربستان همچنین ده‌ها نفر از نویسندگان و فعالان حقوق بشر این کشور را به دلیل انتقادهایشان از حکومت سعودی در بازداشت نگاه داشته است.

وزارت بهداشت عربستان سعودی عصر روز شنبه از ثبت ۹۹ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به ۱۲۰۳ نفر در این کشور خبر داد که از این میان چهار نفر جان باختند و 35 نفر بهبود پیدا کردند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها