محل استقرار نیروهای آمریکایی پس از خروج از پایگاه های خود در عراق کجاست؟

محل استقرار نیروهای آمریکایی پس از خروج از پایگاه های خود در عراق کجاست؟
دوشنبه 11 فروردين 1399 - 09:14

یکی از فرماندهان حشد شعبی از محل تمرکز نیروهای آمریکایی پس از خروج از برخی پایگاههای خود در الانبار و کرکوک پرده برداشت.

العالم - عراف

قصی الانباری گفت نیروهای تروریست آمریکایی عملا از پایگاههای نظامی در الانبار و کرکوک خارج نشدند بلکه برخی واحدهای غیر ضروری را تخلیه کردند تا در معرض حمله مقاومت اسلامی قرار نگیرند.

به گفته وی، نیروهای آمریکایی که از این پایگاهها خارج شده‌اند، اکنون در دو‌ پایگاه «عین الاسد» و «القائم» در الانبار مستقر هستند و موشک‌های پاتریوت را در عین الاسد مستقر کرده‌اند تا پوشش امنی را برای خود فراهم کنند.

در همین رابطه یک منبع امنیتی عراقی امروز از فرود چند فروند هواپیمای حامل سربازان و مشاوران آمریکایی در عین الاسد خبر داد.

این منبع در گفت‌وگو با پایگاه عراقی «المعلومة» گفت: پایگاه عین الاسد روز یکشنبه دهم فروردین در بین تدابیر امنیتی بی‌سابقه، شاهد فرود تعداد زیادی هواپیما بود که سرنشینان آن سربازان و مشاوران آمریکایی بودند.

به گفته این منبع ، این هواپیماها همچنین حامل تجهیزات جنگی بودند که چه بسا از مناطقی که نیروهای آمریکایی اخیرا از آن خارج شده‌اند به این پایگاه منتقل شده است.

پایگاه هوایی عین الاسد اخیرا شاهد تحرکات غیرعادی هواپیماها بود و همزمان با آن جنگنده‌های آمریکایی نیز بر فراز این پایگاه پروازهای متعددی داشتند.

ارتش آمریکا همچنین روز یکشنبه 10 فروردین رسما پایگاه «کی وان» در کرکوک را به طرف عراقی واگذار کرد.

در بیانیه موسوم به ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا با اشاره به موفقیت‌های دولت عراق در امر مبارزه با داعش تاکید شده است که نیروهای این ائتلاف مجددا در داخل عراق مستقر می‌شوند.

در این بیانیه هیچ اشاره‌ای به محل دقیق استقرار این نیروها در خاک عراق نشده است.

پیش از این رسانه‌های محلی کردی گزارش داده‌ بودند که نیروهای آمریکایی با خروج از پایگاه نظامی «کی وان» کرکوک در خاک اقلیم کردستان مستقر خواهند شد.

بر اساس این گزارش، این احتمال وجود دارد که مقصد بعدی نظامیان آمریکایی، پایگاه «هریر» در استان اربیل باشد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها