پایان بحران کرونا قابل پیش بینی نیست/حمایت از اقشار آسیب پذیر

پایان بحران کرونا قابل پیش بینی نیست/حمایت از اقشار آسیب پذیر
پنج‌شنبه 14 فروردين 1399 - 09:37

زالی عنوان کرد: فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، مهم ترین آفت مدیریتی در تقابل با اپیدمی را نگاه سهل انگارانه نسبت به بیماری عنوان کرد.

العالم _ ایران / علمی

علیرضا زالی، با اشاره به رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط مردم تهران در روز طبیعت تصریح کرد: مردم حجت را بر مسئولان تمام کردند و در زمینه مسئولیت پذیری اجتماعی برگ زرینی را در کارنامه مشعشع خود رقم زدند.

وی افزود: افکار عمومی در انتظار تصمیمات قاطعانه، عالمانه و در عین حال برخوردار از ظرفیت‌های علمی و کارشناسی از سوی مسئولان است.

زالی ادامه داد: باید تصمیمات راهبردی ما در سطوح اجرایی کشور و استان مبتنی بر استفاده از نظرات کارشناسان حوزه سلامت باشد.

وی، مهم‌ترین آفت مدیریتی در تقابل با اپیدمی را نگاه سهل انگارانه نسبت به بیماری عنوان کرد و افزود: هرگونه خلل در آرایش دفاعی ما در برابر این ویروس که با سختی‌های فراوان و شهادت تعدادی از عزیزان کادر درمان و پرداخت هزینه‌های متعدد اقتصادی و اجتماعی از سوی مردم حاصل شده، می‌تواند باعث خطرات سنگین راهبردی در حملات بعدی ویروس شود.

زالی با تاکید بر ضرورت خودداری از هرگونه شتابزدگی در تصمیم گیری ها، گفت: هر تصمیم غیرکارشناسانه و بدون توجه به شواهد تاریخی برخورد با اپیدمی‌ها می‌تواند مخاطرات سنگینی را برای ما ایجاد کند، بنابر این امروز مردم بیش از هر زمان دیگری از مسئولان انتظار دارند که در تصمیم گیری ها بیش از گذشته از شواهد علمی و نظرات دلسوزانه کارشناسان حوزه سلامت بهره بگیرند.

وی همچنین با تشکر از تلاش‌های نیروی انتظامی و شهرداری تهران در خصوص مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: به دلیل طولانی شدن فرآیند مقابله با ویروس بسیاری از مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر منتظر تحقق بسته‌های حمایتی هستند.

زالی با تاکید بر ضرورت تسریع تحقق این بسته‌های حمایتی، خواستار حمایت از اقشار آسیب پذیر از جمله صاحبان کسب و کارهای کوچکی شد که درآمد آنان تحت تأثیر اپیدمی قرار گرفته است.

وی افزود: تسریع در طراحی برنامه‌های حمایتی تشویقی و پویا ضروری است زیرا ممکن است هر آن به دلیل تکانه‌های اقتصادی و اجتماعی ناشی از ویروس نیازمند اجرای برنامه‌های جدیدی برای اقشار آسیب پذیر باشیم.

زالی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه فرآیند مقابله با ویروس طولانی شده است و پیش بینی دقیقی از زمان پایان این بحران نداریم برنامه‌های ما برای حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مستمر باشد.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها