انتقاد ائتلاف «سائرون» عراق از «الزرفی» و اعلام شروط حمایت از وی

انتقاد ائتلاف «سائرون» عراق از «الزرفی» و اعلام شروط حمایت از وی
پنج‌شنبه 14 فروردين 1399 - 17:46

یک عضو ائتلاف سائرون در عراق ضمن انتقاد از اقدام اخیر مأمور تشکیل کابینه در عراق، شروط این ائتلاف برای حمایت از وی را اعلام کرد.

العالم - عراق

«ریاض المسعودی» عضو ائتلاف سائرون در عراق، امروز (پنجشنبه)، همزمان با انتقاد از اقدام «عدنان الزرفی» مأمور تشکیل کابینه در جلب رضایت کشورهای اروپایی گفت که این ائتلاف در صورتی از نخست‌وزیری وی حمایت خواهد کرد که به شروط این ائتلاف پایبند باشد.

به گزارش خبرگزاری «المعلومه»، عضو ائتلاف سائرون در عراق در این خصوص گفت که عدنان الزرفی در نتیجه پذیرش ائتلاف سائرون نبوده است بلکه برهم صالح رئیس‌جمهور عراق وی را مأمور تشکیل کابینه کرده و تاکید کرد که حمایت ائتلاف سائرون از الزرفی نیازمند رعایت برخی شروط است.

عضو ائتلاف سائرون ادامه داد:‌ «از جمله شروط ما امکان اقناع قدرت‌های سیاسی شیعه مخالف او (الزرفی) است و همچنین انتخاب شخصیت‌هایی کاملا مستقل و بدون طرفداری از فراکسیون‌های غیرشیعه مثل فراکسیون‌های کُرد و سُنی است.»

ریاض المسعودی در ادامه گفت که ائتلاف سائرون بشدت متعجب است که چرا الزرفی برای اطمینان‌دهی با سفرای اتحادیه اروپا دیدار کرده است.

وی همچنین ادامه داد: «برای او بهتر بود که او ابتدا به قدرت‌های داخلی معترض اطمینان دهد».

المسعودی افزود که الزرفی با اتخاذ اصل دیدار با قدرت‌های خارجی به رأی خارجی‌ها امید بسته است و اقناع رؤسای فراکسیون‌ها و رهبران داخلی عراق را رها کرده است که این برآورد اشتباه الزرفی و تیم مذاکره‌کننده او را نشان می‌دهد.

عدنان الزرفی مأمور تشکیل کابینه عراق، روز جمعه، با سفرای ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، چین و روسیه، دیدار و ادعا کرد که اگر کابینه وی رأی اعتماد بگیرد، سیاست خارجی متوازنی اتخاذ خواهد کرد.

عراق

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها