تداوم بارش‌ها درکشور تا روز دوشنبه و ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه /١٦ استان درگیر حوادث جوی/ امدادرسانی به ٢٩ شهر و روستا / احتمال وقوع طوفان شن در استان کرمان

تداوم بارش‌ها درکشور تا روز دوشنبه و ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه /١٦ استان درگیر حوادث جوی/ امدادرسانی به ٢٩ شهر و روستا / احتمال وقوع طوفان شن در استان کرمان
شنبه 23 فروردين 1399 - 10:34

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در کشور تا روز دوشنبه (۲۵ فروردین‌ماه) خبر داده و گفته که روز چهارشنبه (۲۷ فروردین‌ماه) سامانه بارشی جدیدی نیز به کشور وارد می‌شود.

العالم ـ ایران

صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرده، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۳ فروردین‌ماه) فعالیت سامانه بارشی در بیشتر استان‌های کشور به جز هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان ادامه دارد و در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، شرق اصفهان، نیمه شمالی یزد، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: فردا (۲۴ فروردین‌ماه) در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب، برخی مناطق جنوب، شرق و شمال غرب بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و دامنه جنوبی البرز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین در ارتفاعات نیز بارش به صورت برف خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که روز دوشنبه (۲۵ فروردین‌ماه) نیز علاوه بر مناطق ذکر شده در مناطقی از مرکز کشور رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: روز سه‌شنبه (۲۶ فروردین‌ماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و در نیمه شمالی همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان بارش پراکنده و خفیف باران در برخی مناطق شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز رخ می‌دهد. همچنین روز شنبه (۳۰ فروردین‌ماه) در جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت که در برخی مناطق احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که امروز (۲۳ فروردین‌ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و نواحی غربی دریای عمان مواج است، به ایسنا گفته، روز دوشنبه (۲۵ فروردین‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین طی بعد از ظهر چهارشنبه (۲۷ فروردین‌ماه) با نفوذ سامانه بارشی فعالی از سمت جنوب کشور در استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و به تدریج نیمه غربی کرمان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود. در این روز خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

وی در باره‌ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم تصریح کرده، آسمان تهران فردا (۲۴ فروردین‌ماه) نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده و در بعضی ساعات کاهش ابر و در اوایل شب افزایش باد با حداقل دمای هشت درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۵ فروردین‌ماه) نیز نیمه ابری همراه با وزش باد به تدریج ابری و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق با حداقل دمای هفت درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

١٦ استان درگیر حوادث جوی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ٢٩ شهر و روستا در پی وقوع حوادث جوی در ١۶ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرده که بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی طی ٧٢ ساعت گذشته ١٦ استان از جمله اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، فارس، قم، قزوین، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان و یزد درگیر حوادث جوی بودند.

به گفته وی، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر طی این مدت ١٠۵٢ نفر را در ٢٩ شهر و روستا و یک محورکوهستانی امدادرسانی کرده است.

سلیمی که با ایسنا گفت وگو می کرد، با اشاره به اسکان اضطراری ۴۶ نفر با توجه به شرایط جوی طی ٧٢ ساعت گذشته تصریح کرد، ٢٠ نفر نیز به مناطق امن منتقل شده اند همچنین تخلیه آب از ۶٩ واحد مسکونی صورت گرفته و ۵ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شدند.

احتمال وقوع طوفان شن در استان کرمان

کارشناسی مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به احتمال وقوع طوفان شن در این استان، پیش بینی کرد که امروز و فردا طوفان شن در مناطق شرقی و شمال استان به وقوع خواهد پیوست که متعاقب آن دید افقی کاهش پیدا خواهد کرد.

فهیمه راستی از آغاز بارندگی در استان کرمان از فردا (یکشنبه) خبر داد و اظهار کرد: فردا ۲۴ فروردین‌ماه بارندگی در اکثر مناطق استان مخصوصا شمال و غرب دور از انتظار نیست و در روز دوشنبه نیز این بارندگی‌ها بیشتر در جنوب استان خواهد بود ضمن آنکه برای پایان هفته بارندگی زیادی را پیش بینی نمی کنیم اما احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها