بلومبرگ: اوپک پلاس هنوز نتوانسته موضوع مکزیک را حل کند

بلومبرگ: اوپک پلاس هنوز نتوانسته موضوع مکزیک را حل کند
شنبه 23 فروردين 1399 - 20:18

شبکه خبری بلومبرگ روز شنبه نوشت: اعضای اوپک پلاس کشورهای بزرگ تولید کننده نفت هنوز نتوانسته‌اند عقب نشینی مکزیک در کاهش تولید نفت را حل کنند.

العالم _ اقتصادی

به گزارش بلومبرگ، اعضای اوپک پلاس و مکزیک روز شنبه در سومین روز متوالی مذاکرات به پیشرفت‌هایی در مذاکرات کاهش تولید نفت خام رسیده‌اند، اما هنوز مشخص نیست که اعضای گروه به یک توافق نهایی دست پیدا کنند.

به دنبال تاثیر ویروس کرونا بر کاهش تقاضای جهانی، اعضای اوپک پلاس کاهش تولید نفت خام ۱۰ میلیون بشکه در روز را پیشنهاد کرده است. تاکنون مکزیک با این پیشنهادات مخالفت کرده و به دنبال کاهش میزان کمتری نسبت به پیشنهاد دیگر اعضا است.

عربستان سعودی اصرار دارد که مکزیک باید تولید خود را به‌اندازه هر کس دیگری در این گروه کاهش دهد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز قدم پیش گذاشته و برای توافق نهایی در حال میانجیگری است.

کشورهای عضو اوپک پلاس پنجشنبه شب در نشست ویدئویی به توافقی برای کاهش تولید نفت خام و کمک به بهبود بازار متلاطم آن دست یافتند اما مکزیک در برابر نهایی شدن آن مانع ایجاد کرد در نتیجه این توافق مشروط به رضایت این کشور شد.

عصر روز جمعه برخی رسانه‌های بین المللی به نقل از رئیس‌جمهوری مکزیک اعلام کردند که این کشور بر سر کاهش تولید نفت با آمریکا و کشورهای عضو اوپک پلاس به توافق رسیده است تا آخرین مانع بر سر راه رسیدن به توافق برداشته شود.

اعضای اوپک پلاس توافق کردند که از اول می ‌تا پایان ژوئن (۱۲ اردیبهشت تا دهم تیر) تولید نفت خام را به میزان ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

این رقم از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر) به هشت میلیون بشکه کاهش یافته و تا پایان سال جاری ۲۰۲۰ این روال ادامه خواهد داشت.

طبق این توافق، همچنین از اول ژانویه ۲۰۲۱ تا پایان آوریل ۲۰۲۲ این رقم تغییر خواهد کرد و به شش میلیون بشکه خواهد رسید.

عربستان و روسیه توافق کرده‌اند که هر دو کشور مجموعا پنج میلیون بشکه در روز و سایر کشورهای اوپک پلاس نیز پنج میلیون بشکه از تولید خود بکاهند.

ایرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها