عراق یکی دیگر از عاملان جنایت معروف اسپایکر را به دام انداخت

عراق یکی دیگر از عاملان جنایت معروف اسپایکر را به دام انداخت
شنبه 23 فروردين 1399 - 22:21

یک مقام امنیتی عراق اعلام کرد که یکی از سرکرده‌های داعش و از عاملان جنایت اسپایکر را که منجر به قتل‌عام بیش از دو هزار دانشجوی نظامی عراقی شد، به دام انداخته است.

العالم - عراق

یک مقام امنیتی در استان «کرکوک» در شمال عراق روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی یکی از عناصر داعش را که در جنایت اسپایکر دست داشت به دام انداخت.

این منبع در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: «تیپ 61 نیروهای ویژه امنیت کرکوک یکی از سرکرده‌های داعش و از عاملان جنایت اسپایکر را دستگیر کرد».

وی افزود: «یک نیروی ویژه تروریست تحت تعقیب با نام اختصاری (م.س.ع) را که از سرکرده‌های داعش بوده و در جنایت اسپایکر شریک بود به دام انداخت».

وی افزود: «این تروریست سرکرده گروهی از عناصر داعش در داخل استان کرکوک است و حکم دستگیری وی از سوی دادگاه ویژه جرایم تروریستی در استان صلاح الدین صادر شده بود».

در ژوئن سال ۲۰۱۴ هنگامی که گروهک تروریستی داعش، شهر تکریت، مرکز استان صلاح الدین را به اشغال خود درآورد، بیش از دو هزار نفر از دانشجویان پایگاه نیروی هوایی اسپایکر را در این شهر با تیراندازی مستقیم اعدام و در گور جمعی دفن کردند.

دادگاه مرکزی جنایی عراق در سال ۲۰۱۷ حکم به اعدام ۲۷ نفر از افرادی داد که در این جنایت دست داشتند. با این حال، دادگاه مذکور ۲۵ متهم را به دلیل عدم ثبوت ادله جرم آن‌ها، آزاد کرد.

فارس

پربیننده ترین خبرها