واکنش حزب بارزانی به توقف پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان

واکنش حزب بارزانی به توقف پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان
يکشنبه 7 ارديبهشت 1399 - 14:30

نماینده حزب دموکرات کردستان عراق به تصمیم دولت مرکزی درباره توقف پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان واکنش نشان داد.

العالم - عراق

«میاده النجار» نماینده حزب دموکرات کردستان عراق به تصمیم دولت مبنی بر توقف ارسال حقوق کارمندان منطقه کردستان واکنش نشان داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» تصریح کرد: چنین تصمیماتی سیاسی هستند و برخی طرف‌های حزبی و سیاسی که در بحران‌ها زندگی می‌کنند و تلاش دارند تا از قطع حقوق کارمندان به عنوان یک برگه فشار استفاده کنند.

این نماینده حزب دموکرات کردستان عراق افزود: این تجربه سابقه داشت و در سالهای پیش نیز چنین اتفاقی افتاده بود و نتیجه آن، چیزی جز افزایش ارادت توده مردم به رهبران کرد و حزب دموکرات و در رأس آن، مسعود بارزانی نبود.

النجار گفت: قطع حقوق کارمندان منطقه کردستان، آنها و نیروهای امنیتی را از ادای وظایفشان در قبال ملت خود باز نخواهد داشت و این امر طی سالهای گذشته و زمانی که بغداد حقوق کارمندان اقلیم را قطع کرده بود، سابقه دارد.

وی تصریح کرد: پیشتر نیز گروه‌های سیاسی حاکم در عراق، از موضوع حقوق کارمندان برای اهداف سیاسی و تضعیف حزب دموکرات کردستان و حمایت مخالفان آن در اقلیم استفاده کرده بودند اما نتیجه آن، افزایش محبوبیت این حزب به میزان زیاد بود.

دولت پیشبرد امور عراق به نخست‌وزیری «عادل عبدالمهدی» شب گذشته، طی بخش‌نامه‌ای به وزارت دارایی این کشور دستور داد تا پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان این کشور را متوقف کند.

هیأت دولت پیشبرد امور عراق در این بخش‌نامه که شامل چندین مورد بود، دستور داد که اختصاص بودجه برای پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان عراق را متوقف کرده تا از این راه دولت این منطقه را مجبور کند تا درآمدهای حاصل از صادرات ۲۵۰ هزار بشکه نفت را به دولت مرکزی پرداخت کند.

این در حالی است که «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر مکلف این کشور نیز قصد دارد برای بررسی موضوع تشکیل کابینه به اقلیم کردستان سفر می‌کند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها