مرگ ۳۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های انگلیس طی ۲۴ ساعت گذشته

مرگ ۳۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های انگلیس طی ۲۴ ساعت گذشته
دوشنبه 8 ارديبهشت 1399 - 22:54

وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۰ نفر از افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در بیمارستان‌های این کشور بستری بودند،‌ جان باخته‌اند.

العالم-کرونا در جهان

«مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته در بیمارستان‌های این کشور 360 مورد مرگ‌ومیر جدید بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

به گفته وزیر بهداشت انگلیس، با احتساب آمارهای جدید اکنون شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور (صرفاً موارد فوتی در بیمارستان‌ها) به بیش از 21 هزار نفر رسیده است.

آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

هفته گذشته نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

انگلیس در زمان حاضر از لحاظ تعداد موارد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا (طبق آمارهای رسمی) پس از کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها