یمن و اتحادیه اروپا بحران ناشی از ادامه تجاوز سعودی را بررسی کردند

یمن و اتحادیه اروپا بحران ناشی از ادامه تجاوز سعودی را بررسی کردند
پنج‌شنبه 18 ارديبهشت 1399 - 21:55

رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و نماینده اتحادیه اروپا در امور یمن، بحران انسانی ناشی از ادامه تجاوز ائتلاف سعودی و محاصره این کشور جنگ زده را بررسی کردند.

العالم-اروپا

به گزارش شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام روز پنجشنبه در گفت و گو با «هانس گراند برگ»، مسایل سیاسی-اقتصادی و امکان ایفای نقش مثبت اتحادیه اروپا در یمن بررسی شد.

عبدالسلام در توئیتی نوشت: امروز عصر در دیدار با نماینده اتحادیه اروپا و معاونش، وضعیت فاجعه بار انسانی در یمن را که ناشی از تجاوز و محاصره ائتلاف سعودی است به ویژه با توجه به شیوع ویروس کرونا، بررسی کردیم.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌است.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها