بازشدن مدارس کره جنوبی در ابهام / مرد ۲۹ ساله ۱۲۰ نفر را به کرونا مبتلا کرد

بازشدن مدارس کره جنوبی در ابهام / مرد ۲۹ ساله ۱۲۰ نفر را به کرونا مبتلا کرد
پنج‌شنبه 25 ارديبهشت 1399 - 10:46

واقعه سرایت ویروس کرونا از مرد ۲۹ ساله به ۱۲۰ نفر به خاطر حضور وی در مراکز تفریحی و شیوع خوشه ای این ویروس در پایتخت کره جنوبی، وزارت آموزش و پرورش این کشور از تاخیر دوباره احتمالی در بازگشایی مدارس خبر داده است.

العالم ـ آسیا

با صفر شدن شمار مبتلایان در حدود ۱۰ روز قبل در کره جنوبی انتظار می رفت مدارس از روز دوشنبه آینده بازگشایی شود اما افزایش شمار مبتلایان به شکل نگران کننده ای این برنامه را تحت تاثیر جدی قرار داده است.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی روز پنجشنبه گزارش کرد که یک مرد ۲۹ ساله که هفته قبل به مراکز تفریحی و باشگاه های شبانه رفته و به کرونا مبتلا بوده تاکنون ۱۲۰ نفر دیگر را نیز به کرونا مبتلا کرده است.

نگرانی از بازگشایی احتمالی مدارس زمانی بالا گرفت که مشخص شد شماری از معلمان مدارس پایتخت از جمله چند معلم خارجی نیز در این مراکز در منطقه "ایتایه وون" بوده اند.

از سوی دیگر تاکنون ۱۰ دانش آموز مبتلا به کرونا شناسایی شده اند که بر اساس اعلام مراکز ذی ربط احتمالا با معلمانشان که به آن مراکز رفته بودند ارتباط نزدیک داشته اند.

به گزارش ایرنا بنابر اعلام خبرگزاری خبرگزاری یونهاپ، همه این اتفاقات بین روزهای ۲۹ آوریل تا ۶ می افتاده و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی دستکم ۱۵۸ معلم در این مدت به مراکز تفریحی این منطقه رفته اند.

فعلا فقط احتمال می رود که دانش آموزان سال آخر دبیرستان از روز ۲۰ می (31 اردیبهشت) سر کلاس های درس حاضر تا برای آزمون ورودی دانشگاه آماده شوند اما برنامه زمان بندی برای دانش آموزان دیگر احتمالا تغییر خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها