الحوثی: جنگ یمن با نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل ادامه دارد

الحوثی: جنگ یمن با نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل ادامه دارد
يکشنبه 4 خرداد 1399 - 05:20

"عبدالملک الحوثی" رهبر انصارالله یمن شنبه شب گفت: یمن با جنگی روبروست که با نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل انحام می‌شود و وظیفه ما مقابله با این تجاوز با تمام قدرت است.

العالم - یمن

به گزارش شبکه خبری "المیادین"، الحوثی همچنین خواستار اقدام مردم یمن برای حمایت مالی و نظامی از جبهات جنگ شد و افزود: باید روند اعزام نیروها به جبهه‌ها فعال و قدرتمند باشد.

رهبر انصارالله در بخش دیگری از سخنانش به ورود ویروس کرونا به یمن پرداخت و خواستار اجرای اقدامات مناسب برای جلوگیری از شیوع این بیماری شد.

وی عربستان، امارات و دولت مستعفی منصور هادی را ابزارهایی نامید که در خدمت تجاوز دشمن قرار دارند و زشت ترین جنایات را در حق مردم یمن انجام داده اند.

در همین راستا، "ینس لائرکه"سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز جمعه در جلسه‌ای در ژنو خواستار دریافت فوری منابع مالی کافی برای کمک به مقابله با گسترش بیماری کرونا در یمن شده بود.

لائرکه اظهار کرده بود: به گزارش سازمان‌های امدادرسانی یمن بر لبه پرتگاه ابتلای گسترده به کرونا قرار گرفته و وضعیت نگران کننده‌ای ایجاد شده است.

وی با بیان این که "این سازمان‌ها کمبودهای نظام بهداشتی و درمانی در یمن را خطرناک توصیف کرده‌اند افزوده بود:برخی از سازمان‌های امدادرسان اعلام کردند،در مواردی، به دلیل کمبود امکانات از جمله تجهیزات حفاظتی، ناگزیر به کاهش فعالیت خود در زمینه امدادرسانی شده‌اند.

"مارتین گریفیث" فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن نیز هفته گذشته در خصوص گسترش ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن در یمن گفت که این ویروس رنج و مصیبت‌های بیشتری را برای ملت یمن رقم خواهد زد که بیش از هر کشوری دچار مشکلات هستند.

از سوی دیگر، ائتلاف سعودی از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا اقدام به باز کردن گذرگاه های مرزی یمن کرد در حالی که ظرف پنج سال محاصره این کشور آنها را بسته بود و شمار پروازهای خارجی به فرودگاه های استان های اشغال شده را افزایش داد . این در حالی است که کشورهای جهان به منظور مهار کردن ویروس کرونا ، فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی خود را بستند.

ائتلاف تجاوزگر به طور مستقیم مراکز قرنطینه در استان های « البیضاء"، "الحدیدة" و "صعده" را هدف قرار داد و همین امر موجب شد افرادی که در این مراکز زنده باقی ماندند از مراکز یاد شده خارج شوند و از فرآیند مراقبت و اقدامات بازدارنده شانه خالی کنند.

علاوه بر تمامی اقدامات یاد شده ، نیروهای ائتلاف سعودی با وجود هشدارهای بین‌المللی همچنان اقدامات لازم در استان های اشغال شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را به مرحله اجرا در نیاورده‌اند و یمن را به صحنه ورود و خروج مردم از کشورهای مختلف بدون اتخاذ اقدامات قرنطینه و تست‌های مورد نظر تبدیل کرده‌اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها