ترکیه دستور بازداشت 63 مظنون مرتبط با جنبش «گولن» را صادر کرد

ترکیه دستور بازداشت 63 مظنون مرتبط با جنبش «گولن» را صادر کرد
چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 11:47

مقام‌های قضایی ترکیه در ادامه بازداشت ها علیه جنبش «فتح‌الله گولن» که آنکارا آن را تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می‌داند، قرار بازداشت 63 نفر دیگر را صادر کردند.

العالم- ترکیه

رسانه‌های ترکیه به نقل از منابع امنیتی این کشور از صدور قرار بازداشت برای ۶۳ نفر شامل برخی از اعضای برکنار شده پلیس به ظن ارتباط با جنبش فتح‌الله گولن خبر دادند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد: «دادستان‌های ترکیه امروز چهارشنبه برای ۶۳ مظنون به داشتن ارتباط با سازمان تروریستی گولن که عامل کودتای شکست خورده سال ۲۰۱۶ است، قرار بازداشت صادر کردند».

طبق گزارش این رسانه ترکیه‌ای، مقام‌های استان آدانا در تلاش برای بازداشت این مظنونان هستند که در بین آنها نام تعدادی از ماموران برکنار شده پلیس در آدانا، مرسین و استانبول دیده می‌شوند.

یک منبع ترکیه‌ای خبر داد، مظنونانی که برای آنها قرار بازداشت صادر شده، به دادن پول و تجهیزات به سازمان گولن متهم هستند.

بنا بر گزارش آناتولی، فتح الله گولن واعظ و اپوزیسیون ساکن آمریکا و جنبش او عامل کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ هستند که سبب کشته شدن ۲۵۱ نفر و جراحت حداقل ۲۲۰۰ تن شد.

مقام‌های مختلف ترکیه شامل رئیس‌جمهور این کشور بارها از آمریکا خواسته‌اند که گولن را به ترکیه تحویل دهند اما واشنگتن تا کنون توجهی به این خواسته نکرده است.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها