گروسی: ایران اجازه دسترسی به ۲ مکان را نمی‌دهد!

گروسی: ایران اجازه دسترسی به ۲ مکان را نمی‌دهد!
دوشنبه 26 خرداد 1399 - 14:59

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی نشست شورای حکام، با طرح ادعاهای واهی، ایران را به امتناع از همکاری با آژانس و عدم پاسخگویی به این نهاد متهم کرد.

العالم - ایران

ساعتی بعد از آغاز نشست مجازی شورای حکام آژانس، خبرنگار رسانه صهیونیستی «کان نیوز»، در پیامی توئیتری به نقل از «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نوشت: بیش از ۴ ماه است که ایران امکان دسترسی به دو مکان (هسته‌ای) را رد می‌کند حال آنکه قریب به یک سال هم می‌شود که در مباحث محتوایی که برای پاسخ‌گویی به سوالات درباره فعالیت‌ها و مواد هسته‌ای اعلام نشده؛ مشارکت نداشته است.

ادعای گروسی در حالی مطرح می‌شود که ساعاتی پیش، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد نشست روز جاری شورای حکام و تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه ضدایرانی، گفت: امیدواریم اینگونه نشود. این ادعاها بر اساس اطلاعات جاسوسی اسرائیل است که بر اسناد قدیم استوار شده است.

موسوی با تاکید براینکه اسناد آژانس باید متقن باشد، تاکید کرد: ما این اقدام آژانس را قابل قبول نمی‌دانیم و این موضوع را اعلام کرده ایم.

وی تصریح کرد: همکاری ما با آژانس به رغم کاهش محدودیت ادامه داشته و اگر آژانس این رویه را ادامه دهد، همکاری ما دستخوش تغییر خواهد شد. آژانس نباید زیر فشار آمریکا و رژیم اسرائیل تصمیم غیرسازنده ای بگیرد؛ آنها حدس خواهند زد که اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعی خواهد داشت.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها