صندوق بین المللی پول: رکود اقتصادی آمریکا عمیق‌تر می‌شود

صندوق بین المللی پول: رکود اقتصادی آمریکا عمیق‌تر می‌شود
جمعه 30 خرداد 1399 - 11:00

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد تعطیلی‌های اعمال شده در آمریکا بیشتر از حد انتظار ادامه یافته و کاهش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

العالم- آمریکا

به نقل از رویترز، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد تعطیلی‌های اعمال شده در آمریکا بیشتر از حد انتظار ادامه یافته و علی رغم برداشته شدن برخی محدودیت ها در حمل و نقل، کاهش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

وی گفت با توجه به ادامه داشتن تعطیلی ها، سرعت بهبود اقتصاد بزرگترین اقتصاد دنیا بسیار آهسته تر خواهد بود.

رایس گفت رشد اقتصاد چین شتاب گرفته و بهبود سرمایه گذاری و خدمات در این کشور در ماه مه بیشتر از حد انتظار بوده است.

کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول و سایر مقامات ارشد این صندوق اعلام کردند صندوق بین‌المللی پول احتمالاً پیش‌بینی بدبینانه 3 درصد کاهش تولید ناخالص داخلی دنیا در 2020 را باز هم پایین می آورد.

در بهترین سناریویی که صندوق بین‌المللی پول در آوریل ارائه داد، اقتصاد آمریکا در 2020 ، 5.9 درصد کوچک می شود و در 2021 به رشد 4.7 درصدی می‌رسد.

در همین حین پیش‌بینی می‌شود اقتصاد چین در 2020 رشد مثبت 1.2 درصدی داشته باشد و این رقم در 2021 به 9.2 درصد برسد.

رایس گفت صندوق بین‌المللی پول همچنان برای اعضای خود کمک های مالی ارسال میکند و تا حالا 250 میلیارد دلار از ظرفیت وام دهی یک تریلیون دلاری خود استفاده کرده است.

70 کشور تا روز جمعه 25 میلیارد دلار کمک مالی دریافت می کنند که از این مقدار 10 میلیارد دلار به 28 کشور در جنوب آفریقا می رسد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها