آمادگی ارتش صهیونیستی برای سرکوب اعتراض‌ها به اشغال کرانه باختری

آمادگی ارتش صهیونیستی برای سرکوب اعتراض‌ها به اشغال کرانه باختری
يکشنبه 8 تير 1399 - 04:26

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند ارتش رژیم اشغالگر در حال آماده شدن برای سرکوب اعتراض‌ها علیه طرح اشغال کرانه باختری است.

العالم - فلسطین اشغالی

روزنامه تایمز اسرائیل بامداد یکشنبه گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی آماده می‌شود تا پیش از اجرای احتمالی طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و دره رود اردن توسط این رژیم، نیروهای بیشتری را به کرانه باختری و منطقه نوار غزه اعزام کند.

به گفته شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، ارتش این رژیم چندین گردان را به حالت آماده‌باش نگه داشته تا در صورتی که اعتراض‌هایی علیه این طرح صورت گرفت برای سرکوب آن اعزام شوند.

این شبکه در گزارش خود گفت که ارتش رژیم صهیونیستی، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی این رژیم (شین بت) و "بنی گانتز" وزیر جنگ آن هنوز از جزئیات دقیق طرح بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم خبر ندارند و ارتش این نیروها را از بیم پاسخ طرف‌های فلسطینی هنوز اعزام نکرده، اما در حالت آماده‌باش برای اعزام قرار داده است.

منابع صهیونیستی ساعاتی پیش مدعی شدند که تشکیلات خودگردان هشدار داده است در صورتی که رژیم صهیونیستی طرح اشغالگرانه خود را پیش ببرد، با تحویل سلاح‌های خود امنیت این منطقه را به این رژیم محول خواهد کرد.

«گال برگر» خبرنگار شبکه صهیونیستی کان شنبه‌شب در پیامی توییتری خبر داد که مقام‌های تشکیلات خودگردان به همتایان اروپایی و آمریکایی خود هشدار داده‌اند در صورتی که رژیم صهیونیستی کرانه باختری را الحاق کند، آن‌ها همه سلاح‌های نیروهای امنیتی خود را جمع‌آوری کرده و به مقر ارتش این رژیم در شهرک صهیونیست‌نشین «بت ال» تحویل خواهند داد.

براساس این گزارش، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین هفته گذشته از پذیرش تماس تلفنی «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا که برای متقاعد کردن او برای وارد شدن در مذاکرات با رهبری کاخ سفید تماس گرفته بود، خودداری کرده است.

تشکیلات خودگردان همچنین از دیدار با نمایندگان آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) نیز در هفته گذشته خودداری کرده است.

تشکیلات خودگردان هشدار داده در صورت الحاق کرانه باختری، امنیت این منطقه را به صورت کامل به رژیم صهیونیستی تحویل خواهد داد.

دولت نتانیاهو پیشتر اعلام کرد که از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر ماه)، شهرک های صهیونیستی را که به طور غیرقانونی بنا شده است، به کرانه باختری تحت اشغال ضمیمه می کند.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد چهارشنبه گذشته در یک کنفرانس ویدیویی در شورای امنیت این سازمان گفت: از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) می‌خواهم که طرح‌های الحاق [کرانه باختری] را لغو کند.

سازمان ملل همچنین بیانیه مشترکی نیز با اتحادیه عرب منتشر کرد که در آن خواستار لغو طرح‌های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی علیه سرزمین‌های فلسطینی شدند.

گوترش همچنین بر راه حل دو دولت با تثبیت فلسطین به عنوان کشوری مستقل، پیوسته، دارای حاکمیت ملی و پایدار که پایتخت آن قدس باشد، تاکید دوباره کرد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها