افزایش دو برابری هزینه‌های کارزار ترامپ برای جبران عقب‌افتادگی در مقابل بایدن

افزایش دو برابری هزینه‌های کارزار ترامپ برای جبران عقب‌افتادگی در مقابل بایدن
سه شنبه 31 تير 1399 - 13:56

علیرغم دو برابر شدن هزینه‌های کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به ماه گذشته، همچنان رقیب دموکرات وی با اختلاف 10 درصد پیش است.

العالم - آمریکا

با جدی‌تر شدن رقابت‌های انتخاباتی آمریکا، کارزار «دونالد ترامپ» هزینه‌هایش را افزایش داده و در ماه جاری (ژوئن) بیش از ۵۰ میلیون دلار، تقریباً دو برابر ماه پیش، هزینه کرده است.

این در حالی است که کارزار انتخاباتی «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات پیش‌رو، حدود ۳۷ میلیون دلار در این ماه هزینه کرد. حالا طبق افشاگری‌های انجام شده، در حساب هر دو نامزد تقریباً مبلغ یکسانی حدود ۱۱۰ میلیون دلار باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، بایدن در ماه ژوئن پول بیشتری معادل ۶۳.۴ میلیون دلار در مقابل ۵۵.۲ میلیون دلار ترامپ جمع‌آوری کرده بود.

در پی افزایش نارضایتی از ترامپ به دلیل نحوه مدیریت بحران مرگبار کرونا در آمریکا و همچنین ناعدالتی نژادی، کارزار ترامپ بیش از ۴۱ میلون دلار برای تبلیغات تلویزیونی، دیجیتالی و سایر انواع تبلیغات صرف کرد.

بنابر این گزارش، افزایش هزینه تبلیغات کارزار ترامپ با هدف ضربه به بایدن در اشاره به سن وی و سابقه عملکردش در ارتباط چین هم نتوانست مانع پیشتازی وی در نظرسنجی‌ها شود. طبق نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که بین ۱۴ تا ۱۵ ژوئن انجام شده، بایدن با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ پیش است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت که شکست خوردن را دوست ندارد. وی که با شبکه خبری فاکس نیوز مصاحبه می‌کرد با ابراز مخالفت خود با رای‌گیری الکترونیکی برای انتخابات ریاست جمهوری در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، مدعی شد که این موضوع به «تقلب در انتخابات» منجر خواهد شد.

دونالد ترامپ در این مصاحبه به جو بایدن حمله کرد و گفت در صورتی که وی رئیس جمهور شود، کشور را ویران خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که بایدن شایسته ریاست جمهوری نیست و حتی در سخنرانی‌های خود نمی‌تواند دو کلمه را به هم ارتباط بدهد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها