وزیر خارجه فرانسه در مورد شرایط لبنان ابراز نگرانی کرد

وزیر خارجه فرانسه در مورد شرایط لبنان ابراز نگرانی کرد
جمعه 3 مرداد 1399 - 22:52

وزیر خارجه فرانسه در پایان سفر دو روزه خود به لبنان، از شرایط این کشور ابراز نگرانی کرد و مدعی شد که لبنان «در لبه پرتگاه» است.

العالم - لبنان

«ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه در پایان سفر خود به لبنان، خواستار تسریع در اجرای اصلاحات ضروری در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لودریان که برای اولین بار به عنوان اولین مقام بلندپایه بعد از تشکیل دولت جدید لبنان به این کشور سفر کرده، حین ترک لبنان گفت: «لبنان در لبه پرتگاه قرار گرفته است».

وزیر خارجه فرانسه بر اهمیت عدم امروز و فردا کردن و تسریع در اجرای اصلاحات ضروری جهت دست‌یابی لبنان به حمایت مالی خارجی تأکید کرد.

او گفت: «همه [در لبنان] مسیر و راهی را که باید در پیش بگیرند، می‌شناسند و ابزارهایی برای احیای این کشور وجود دارد و فرانسه این آمادگی را دارد که در این مسیر آن‌ها را همراهی کند مشروط به اینکه مقامات سیاسی در مسیر اصلاحات حرکت کنند».

وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه شب وارد لبنان شد و طی دیروز پنجشنبه با رئیس جمهور و نخست‌وزیر این کشور و همتای لبنانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

دولت جدید لبنان به نخست‌وزیر «حسان دیاب» به دلیل تظاهرات سال گذشته و شیوع کرونا با کاهش شدید درآمد روبه‌رو شده و دولت و کارشناسان چاره کار در برون‌رفت از وضعیت نابسامان اقتصادی را وام گرفتن از خارج به ویژه صندوق بین‌المللی پول می دانند. با این حال، صندوق بین‌المللی و حامیان مالی، شرط کرده‌اند که دولت باید اصلاحات اقتصادی انجام دهد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها