نگاه مثبت النهضه به هشام المشیشی

نگاه مثبت النهضه به هشام المشیشی
سه شنبه 7 مرداد 1399 - 13:42

عضو دفتر اجرایی حزب النهضه از نظر مثبت این حزب درباره نامزد نخست وزیر جدید تونس خبر داد

العالم _ تونس

به نقل از روزنامه تونسی الشروق ، عضو دفتر اجرایی حزب النهضه گفت: این حزب نظر مثبتی به هشام المشیشی نامزد نخست وزیری دارد و از او می‌خواهد ائتلاف سیاسی گسترده‌ای را برای تشکیل دولت ایجاد کند.

حزب النهضه معتقد است به منظور عبور تونس از بحران‌های اقتصادی - اجتماعی لازم است گروه‌های سیاسی در دولت مشارکت داشته باشند. به همین دلیل، به دولت الیاس الفخفاخ پیشنهاد داده بود، احزاب و گروه‌های سیاسی بیشتری در ائتلاف دولت شرکت کنند، اما او با این پیشنهاد مخالفت کرد و این سبب تعمیق شکاف سیاسی در تونس شد. این شکاف سرانجام به استعفای الفخفاخ از سمت نخست وزیری منجر شد.

عضو دفتر اجرایی حزب النهضه اظهار داشت: این حزب بر اساس دیدگاه‌های هشام المشیشی درباره اقتصاد و مسائل و مشکلات اجتماعی نظر نهایی خود را در قبال دولت او اعلام خواهد کرد.

خلیل برعومی تصریح کرد: النهضه از نامزد نخست وزیری می‌خواهد، به منظور تشکیل دولت با احزاب سیاسی و تشکلات ملی رایزنی کند تا بتواند از پیشنهادهای آنها استفاده و نظرات را به یکدیگر نزدیک کند، زیرا این مشورت‌ها و رایزنی‌ها سبب می‌شود تا اعتماد به دولت جدید بیشتر شود.

رئیس جمهور تونس شنبه چهارم مرداد ماه جاری هشام المشیشی وزیر کشور دولت پیشبرد امور را مامور تشکیل دولت جدید تونس کرد.

طبق فصل 89 قانون اساسی تونس، نامزد نخست وزیری یک ماه فرصت دارد تا اعضای کابینه‌اش را به پارلمان معرفی کند و از آن رای اعتماد بگیرد.

به دنبال استعفای الیاس الفخفاخ از سمت نخست وزیری ، رئیس جمهور تونس از تمام احزاب سیاسی پارلمان خواست تا فردی را به عنوان نامزد نخست وزیری معرفی کنند، اما آنها هیچ نامزدی را برای این سمت معرفی نکردند. سرانجام قیس سعید با صدور حکمی هشام المشیشی را مامور تشکیل دولت جدید تونس کرد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها