دیدار و گفت و گوی ظریف با نبیه بری

دیدار و گفت و گوی ظریف با نبیه بری
جمعه 24 مرداد 1399 - 17:09

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی‌ها با مقامات لبنانی با نبیه بری رئیس پارلمان دیدار و آمادگی ایران برای همکاری با دولت لبنان در پی انفجار اخیر بیروت را اعلام کرد.

العالم - ایران/ سیاسی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شب گذشته به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد لبنان و اعلام همبستگی و همدردی با دولت و ملت لبنان وارد این کشور شد، در ادامه رایزنی‌ها با مقامات لبنانی بعد از ظهر امروز با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن ابراز همبستگی و همدردی با مردم و دولت لبنان در حادثه انفجار بندر بیروت چهاردهمین سالروز پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه را نیز تبریک گفت.

در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با دولت لبنان در رفع نیازهای شرایط حاضر لبنان اعلام و دیدگاه دو طرف در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف پس از این دیدار گفت: با بری مذاکرات مفید، مهم و سازنده ای داشتیم و برای کمک به لبنان در بازسازی بندر بیروت اعلام آمادگی کردیم.

وی تاکید کرد: در همه زمینه های حیاتی چه در زمینه بهداشتی یا انرژی یا بازسازی ما کاملا آماده همکاری با مردم لبنان هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همه دنیا باید برای کمک به لبنان تلاش کند. لبنان به عنوان یک کشور آزاد و مستقل باید همه مراحل تحقیقات انفجار بندر بیروت را بر عهده بگیرد و دیگران فقط کمک کنند. ما نیز در صورتی که لبنان بخواهد آماده همکاری در این زمینه هستیم.

وی تاکید کرد: کشورهای اروپایی دست به ابتکارات زیادی زدند اما دولت کنونی آمریکا ثابت کرده از حقیقت حادثه لبنان و وضعیت فلسطین هیچ چیزی نمی داند و تصور می کند مانند گذشته با سناریوهای ساختگی می تواند سرنوشت فلسطین را تعیین کند.

محمدجواد ظریف پس از دیدار با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در جمع خبرنگاران گفت: امروز روز پیروزی مردم لبنان بر اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه است و در این زمان سخت این پیروزی نشان دهنده توان مردم لبنان برای مقابله با دشواری‌هاست.

ظریف عنوان کرد: ما در این فاجعه‌ای که بر مردم لبنان رفت، در کنار مردم لبنان و رهبران لبنان می‌ایستیم، اعتقاد داریم که دنیا باید در کنار مردم لبنان و به کمک مردم لبنان در این شرایط سخت بیاید و برای این کمک نباید هیچ شرطی قرار داد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد لبنانی و اعلام همبستگی و همدردی دولت و ملت ایران با ملت لبنان در پی حادثه اخیر بیروت وارد این شهر شد و از سوی «شربل وهبه» وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور لبنان مورد استقبال قرار گرفت

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها