گروه‌های مختلف فلسطینی: خیانت سازش بحرین، همراهی در اجرای «معامله قرن» است

گروه‌های مختلف فلسطینی: خیانت سازش بحرین، همراهی در اجرای «معامله قرن» است
شنبه 22 شهريور 1399 - 10:27

گروه‌ها و شخصیت‌های مختلف فلسطینی قصد بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را خیانت به آرمان فلسطین و همراهی در اجرای «معامله قرن» خواندند.

العالم _ فلسطین اشغالی

گروه‌های مختلف فلسطینی بعد از انتشار خبر عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی، این اقدام منامه را خیانت خواندن و محکوم کردند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب (دیشب) اعلام کرد، بحرین و رژیم صهیونیستی ظرف یک ماه آینده روابط خود را عادی‌سازی می‌کنند. این خبر که پس از عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود با موجی از واکنش‌های فلسطینی روبرو شد.

تشکیلات خودگردان

تشکیلات خودگردان این اقدام را خیانت به قدس، مسجدالاقصی و مسأله فلسطین خواند و سفیر خود در بحرین را فورا برای مشورت فراخواند.

بر اساس گزارش «قدس نت»، تشکیلات خودگردان در ادامه این اقدام را حمایت از مشروعیت‌بخشی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین خواند آنهم در زمانی که رژیم اشغالگر به دست‌اندازی بر اراضی فلسطینی، یهودی‌سازی قدس، تسلط بر مقدسات اسلامی و مسیحی و امثال آن ادامه می‌دهد.

رام‌الله اقدام مذکور را کنار زدن طرح صلح عربی خواند و خواستار تجدید نظر فوری بحرین در این مسأله شد.

«صائب عریقات» رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» تیز این توافق را اعلام رسمی پذیرش معامله قرن خواند.

فتح

«ایاد نصر» سخنگوی جنبش فتح فلسطین هم گفت، فتح پاسخ این اقدام خیانتکارانه را با تقویت وحدت ملی خواهد داد.

بر اساس گزارش «قدس پرس»، وی تأکید کرد، علیرغم تمام خیانت‌ها، ملت فلسطین همچنان از آرمان خود دفاع خواهد کرد.

جهاد اسلامی

«داوود شهاب» عضو ارشد جهاد اسلامی اعلام کرد: این توافق نشان دهنده سرسپردگی رژیم بحرین به آمریکاست.

وی تأکید کرد: شاه بحرین و دولت آن طبق دستورالعمل‌ها و دستورات آمریکایی‌ها عمل می‌کنند و این توافق یک سقوط سیاسی جدید است.

حماس

از پیامدهای خطرناک این اقدام، آماده‌سازی برای تسلط و هینمه بیشتر رژیم صهیونیستی بر کشورهای منطقه و امکانات آن است.

حماس تأکید کرد، پاسخ این اقدام با وحدت، مقابله بیشتر با رژیم اشغالگر، منزوی کردن آن و فعال‌سازی تمام ابزارهای مقاومت داده خواهد شد.

«علی برکه» نماینده حماس در لبنان هم به «العهد» گفت، این تصمیم بحرین، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایت‌های خود مانند محاصره غزه، طرح اشغال اراضی کرانه باختری یا نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین تشویق می‌کند.

وی در ادامه اعلام کرد، مهم‌ترین اقدام حماس و گروه‌های فلسطینی در برهه فعلی باید وحدت صفوف، اتخاذ راهبرد واحد برای مقابله با معامله قرن، طرح الحاق و پروژه عادی‌سازی روابط باشد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس هم گفت، پیوستن این کشورها به عادی‌سازی روابط، آنها را شریک اجرای معامله قرن می‌کند.

«عبداللطیف قانوع» دیگر سخنگوی حماس هم تصریح کرد، ضعف موضع کشورهای عربی در قبال عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، کشورهای دیگر را به این امر تشویق می‌کند.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین، توافق سازش بحرین را خیانت به آرمان فلسطین خواند و در ادامه به عادی‌سازی برای بازگرداندن وحدت داخلی، بازگذاشتن دست مقاومت، تعلیق شناسایی اسرائیل، لغو توافق اسلو و ملحقات آن و ایجاد شبکه روابط با احزاب و قوای عربی در منطقه برای محاصره عادی‌سازی و ائتلاف‌های عربی با رژیم اسرائیل فراخواند.

«طلال ابوظریفه» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک به «المیادین» گفت، این توافق خنجر زدن به پشت ملت فلسطین و نقض آشکار طرح صلح عربی است.

جبهه مردمی برای عادی‌سازی فلسطین

جبهه مردمی برای آزادسازی فلسطین ضمن محکوم کردن این اقدام بحرین، اعلام کرد، سرسپردگی حاکمان عرب از آمریکا و نادیده گرفتن حقوق فلسطینی، آنطور که گمان می‌کنند از تخت سلطنتشان محافظت نمی‌کند و تاریخ حرف خود را به کسانی که به ملت و امت خود خیانت کرده‌اند، زده است.

کمیته‌های مقاومت

کمیته‌های مقاومت فلسطین هم سازش بحرین را خیانت خواند و اعلام کرد، امت اسلام باید در برابر کسانی که خون شهدا و تاریخ امت را فروخته‌اند، به پا خیزد.

این کمیته‌ها در ادامه خواستار خروج فوری سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» از اتحادیه عرب شد.

جنبش «الاحرار»

جنبش «الاحرار» فلسطین هم در واکنش اعلام کرد، همه به حقیقت روابط و سرسپردگی سیستم‌های مزدور آگاهند و آلت دست دولت آمریکا و دشمن صهیونیستی هستند.

جنبش مقاومت مردمی

جنبش مقاومت مردمی فلسطین ضمن محکوم کردن این اقدام، آن را جانبداری آشکار از جبهه دشمن با ملت فلسطین خواند.

این جنبش تصریح کرد، اقدام مذکور نشان دهنده موضع امت اسلام نیست و خروج از اجماع امت به شمار می‌رود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها