سرلشکر باقری: مصمم به حفظ تاریخ دفاع مقدس برای رشد کشور هستیم

سرلشکر باقری: مصمم به حفظ تاریخ دفاع مقدس برای رشد کشور هستیم
دوشنبه 31 شهريور 1399 - 10:24

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مصمم هستیم تا تاریخ دوران دفاع مقدس که ذخیره‌ای گران‌بها برای رشد کشور و نسل فعلی و آیندگان است را حفظ کنیم و از هرگونه تحریف و انحراف مصون بداریم.

العالم - ایران / سیاسی

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش تجلیل از یک میلیون رزمنده دوران دفاع مقدس که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد، اظهار داشت: امروز مفتخریم چهلمین سالگرد دفاع مقدس که تضمین کننده امنیت ملی و عزت و شکوه ملت ایران را شد را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانیم که آن دوران زرین را زنده نگه داریم، افزود: مصمم هستیم تا تاریخ دوران دفاع مقدس که ذخیره‌ای گران‌بها برای رشد کشور و نسل فعلی و آیندگان است را حفظ کنیم و از هرگونه تحریف و انحراف مصون بداریم.

سرلشکر باقری با اشاره به اقدامات انجام شده در تهیه و تصویب دستورالعمل گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با شعار ما قوی هستیم، عنوان کرد: با تلاش همه مسئولین در حال حاضر ۵۰۵ ستاد کشوری ولشکری برای گرامیداشت چهلمین سالگرد فعال هستند و از سوم خرداد به مدت ۴۳ هفته تا پایان سال برنامه ریزی شده است تا برنامه ها اجرا شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: تعداد برنامه های اصلی سازمان ها ۴۶۸۸ برنامه و برنامه‌های سازمان صداوسیما هم بیش از ۲۱ هزار برنامه است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۱ آیین نامه کلان و اصلی در جلسات به تصویب رسیده است، گفت: برگزاری فصلی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدر در استان ها انجام شده است. حضور فعال و موثر مسئولین بنیاد حفظ آثار در شورای فرهنگ عمومی و شورای اجتماعی کشور برای بهره گیری از قابلیت های این شوراها انجام شده است و همچنین در تعامل و همکاری نزدیک با شوراهای شهر و شهرداران برای بهره گیری از توانمندی آنها به ویژه ساخت موزه ها و یادمان های دفاع مقدس استفاده شده است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه در راستای صد برابری کردن تولیدات فرهنگی بحمدالله روند رو به رشدی داشته ایم، عنوان کرد: در سال ۹۴ فقط ۳.۵ درصد تولید به دفاع مقدس اختصاص داشت که در سال ۹۸ به ۱۱ درصد رسیده است. نظارت بر تولید و انتشار قریب بر ۴ هزار کتاب ادبی و تاریخی دفاع مقدس در ۴ سال گذشته برای جلوگیری از تحریف و انحراف و همچنین برگزاری قریب به ۳۰۰ جلسه نقد کتب دفاع مقدس از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح به اشاره به اهتمام و توجه ویژه به امر ساخت، تکمیل و تجهیز موزه های دفاع مقدس به عنوان پایگاه‌های محوری، تصریح کرد: ۱۱ موزه تاکنون مورد بهره برداری قرار گرفته و ۸ موزه هم آماده بهره برداری است به طوریکه در افق ۱۴۰۴ کشور دارای ۳۶ موزه خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تدوین و تصویب سند ملی راهیان نور در سال ۹۶ رشد فزاینده‌ای در سال‌های گذشته حاصل شده و قریب به ۲۵ میلیون زائر از یادمان های مناطق عملیاتی بازدید، گفت: ایمنی کاروان های راهیان نور در سرلوحه اقدامات ستاد مرکزی راهیان نور قرار گرفته و بحمدالله در هفت استان مرزی کشور با تلاش کلیه عوامل ذیربط آمار تلفات جاده ای در سال ۹۷ و ۹۸ به صفر رسیده است.

سرلشکر باقری درباره برنامه‌هایی که قرار است در هفته دفاع مقدس امسال اجرا شود، تصریح کرد: ده‌ها پروژه دفاعی و صدها پروژه سازندگی و عمرانی در این هفته رونمایی خواهد شد و همچنین مستند صد قسمتی دفاع مقدس با عنوان روایت معیار نیز توسط صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ساخته می‌شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها