شمار قربانیان کرونا در جهان از یک میلیون نفر گذشت

شمار قربانیان کرونا در جهان از یک میلیون نفر گذشت
سه شنبه 8 مهر 1399 - 07:48

کووید-19 همچنان مهمترین معضل بهداشت و درمان در بسیاری از کشورهای جهان به شمار می‌رود.

العالم _ کرونا در جهان

به گزارش العالم به نقل از رویترز، آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد شمار قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان شامگاه دوشنبه ۷ مهر از مرز یک میلیون نفر فراتر رفت.

تا کنون بیش از ۳۳.۲ میلیون نفر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، اگرچه احتمال می‌رود آمار واقعی بیشتر از این باشد چرا که بسیاری از موارد ثبت نشده است.

ایالات متحده در میان همه کشورهای جهان با بیش از ۲۰۵ هزار مورد مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا بالاترین آمار را دارد. همچنین در این کشور تا کنون بیش از ۷.۱ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، با توجه به میزان جمعیت کشورها، نرخ مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی بالاتر از ایالات متحده است به طوری که از هر ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا تاکنون ۶۳ نفر جان باخته‌اند اما این آمار در انگلیس و اسپانیا ۶۷ نفر است.

همچنین تاکنون در برزیل و هند به ترتیب ۱۴۲ هزار و ۹۵ هزار مورد مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا گزارش شده است.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه آمار یک میلیون مرگ و میر را «ناامیدکننده» خواند و تاکید کرد که جامعه جهانی باید از اشتباهات خود در این مورد درس بگیرد.

به گفته وی، آنچه در مهار ویروس کرونا اهمیت دارد رهبری مسئولیت‌پذیر، علم و همکاری با یکدیگر است و در برابر آنها، اطلاعات غلط است که به مرگ و میر منجر می‌شود.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها