چرایی مرتبط کردن جنایت الرضوانیه به نیروهای مقاومت

چرایی مرتبط کردن جنایت الرضوانیه به نیروهای مقاومت
سه شنبه 8 مهر 1399 - 13:29

دبیرکل گروه مقاومت اسلامی «کتائب سید الشهداء» عراق با تاکید بر ضرورت تحقیق درباره جنایت دیروز در «الرضوانیه» بغداد، هدف اصلی اتهام زنی به مقاومت در این جنایت را فاش کرد.

العالم - عراق

«ابوالاء الولائی» دبیر کل گروه مقاومت اسلامی «کتائب سید الشهداء» عراق، امروز سه شنبه (۲۹ سپتامبر) گفت که هدف از مرتبط کردن جنایت علیه منزل مسکونی یکی از خانواده‌های منطقه الرضوانیه در غرب بغداد به مقاومت، شرمسار کردن و به سختی انداختن آن در میان افکار عمومی است.

وی طی پستی در توئیتر نوشت: جنایات بمباران بی‌هدف منازل شهروندان و غیرنظامیان اقدامی زشت و شرعا حرام است و از آن زشت‌تر تلاش‌های مستمر برای مرتبط کردن این جنایات به مقاومت با هدف شرمسار کردن و به سختی انداختن آن در مقابل افکار عمومی است. با وجود آنکه [مقاومت]بارها به دلیل وجود شهروندان و غیرنظامیان از انجام عملیات‌های بزرگ علیه اشغالگر خودداری کرده است.

دبیرکل کتائب سیدالشهداء در ادامه نوشت که تحقیق فوری و شناسایی جنایت‌کاران و تحویل آنها به عدالت یک خواسته ملی است.

عصر دیروز (دوشنبه - ۲۸ سپتامبر) یک حمله راکتی از سوی طرف‌های ناشناس به منطقه «الرضوانیه» در بغداد صورت گرفت در این حمله، یک خانه در محله البوشعبان (البوعامر) در منطقه الرضوانیه بغداد هدف اصابت دو فروند راکت کاتیوشا قرار گرفت که به تخریب کامل آن و کشته شدن هفت نفر از اعضای یک خانواده انجامید.

در پی وقوع حمله راکتی مشکوک در بغداد، پایگاه‌های خبری، شبکه‌های اجتماعی و حساب‌های توییتری وابسته به آمریکا و عربستان سعودی، طی یک عملیات هماهنگ، تلاش کردند این حمله مشکوک را به گروه‌های مقاومت مردمی منتسب کنند.

شبکه‌های تلویزیونی ضد محور مقاومت نیز طی ساعات اخیر، با برجسته‌سازی این خبر و نمایش مکرر تصاویر کودکان جانباخته و حیاط خون‌آلود خانه مورد اصابت قرار گرفته، تلاش کردند این حمله را جنایت ارتکاب‌یافته توسط گروه‌های الحشد الشعبی و مقاومت عراقی معرفی کنند.

هرچند که گروه‌های مقاومت ضمن محکوم کردن این جنایت و اعلام برائت جستن از این اتهام، از دولت خواستند تا تحقیقات قاطعانه‌ و جدی برای شناسایی عاملان این حمله تروریستی انجام دهد.

یک فرمانده مقاومت مردمی عراق، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: «طبق ارتباطاتی که با تمامی گروه‌های زیرمجموعه الحشد الشعبی و مقاومت مردمی عراق داشته‌ایم، هیچ یک از گروه‌های طی مدت اخیر، هیچ‌گونه عملیاتی در آن منطقه نداشته‌اند و موضوع این حمله، از نظر ما بسیار مشکوک است.»

وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: «بررسی‌های اولیه نیروهای ما نشان می‌دهد این جنایت، کار تروریست‌های تکفیری مورد حمایت سفارت آمریکا در بغداد بوده است تا بدین‌وسیله، گروه‌های مقاومت را در اذهان عمومی مردم عراق، بدنام کنند.»

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها