آمادگی ارتش سوریه برای عملیات نظامی نزدیک جولان

آمادگی ارتش سوریه برای عملیات نظامی نزدیک جولان
جمعه 11 مهر 1399 - 11:53

ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود و پس از یک هفته درگیری با تروریست ها و مقابله با حملات آنها، به نزدیک شهرک کناکر اقصی در حومه جنوب غرب دمشق نزدیک مرزهای اداری قنیطره رسید.

العالم - سوریه

منابع میدانی حضور حدود 200 عنصر تروریست را در زمین های کشاورزی غرب این شهرک مجاوز زمین های روستای زاکیه و برخی مناطق مسکونی نزدیک به مسجد الرحمه تأیید کرده و احتمال داده اند که عملیات نظامی محدودی نظیر آنچه که در مارس گذشته در شهرک صنمین در حومه درعا رخ داد، اجرا شود. احتمال می رود پیشنهاد آتش بس به عناصر مسلح داده شود و اگر کسی با این پیشنهاد مخالفت کند، به شهرک طفس در حومه درعا فرستاده می شود.

این منابع فاش کردند که عناصر مسلح دست به یک سلسله حمله های مسلحانه به پاسگاه پلیس و برخی ساختمان های دولتی زده و چند بار جاده منتهی به این شهرک را که دمشق را به شهر قنیطره وصل می کند، قطع کرده اند.

شهرک کناکر در 12 کیلومتری خط آلفا یا براوو قرار گرفته است. این خط - براساس توافق پایان درگیری در سال 1974، حد فاصل نیروهای سوریه در بخش آزادشده جولان و نظامیان صهیونیستی در بخش اشغال شده آن است.

گفتنی است در آوریل گذشته، رسانه های دولتی سوریه اعترافات گروهی از جوانان همین شهرک را پخش کردند؛ این گروه اقدام به ساخت و انتقال تجهیزات تسلیحاتی و لوجستیکی کرده و عملیات هایی را در مرکز دمشق مرتکب شده و باعث ناامنی و سلب آسایش مردم شده بودند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها