بشار اسد: روسیه باید توازن قدرت را در سطح جهان برقرار کند

بشار اسد: روسیه باید توازن قدرت را در سطح جهان برقرار کند
جمعه 11 مهر 1399 - 12:37

رئیس‌جمهور سوریه گفت که در طول ربع قرن اخیر توازن قوا در سطح جهان بر هم خورده و عامل بی نظمی‌ها و هرج و مرج جهانی شده است.

العالم - سوریه

«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با یک شبکه روسی، نقش روسیه در کمک به کاهش بحران کشورش را ستود و مسکو را مانع بزرگی در برابر تروریسم دانست.

اسد در مصاحبه با شبکه «زیوزدا» گفت که برای فهم نقش روسیه در سوریه و اهمیت پایگاه‌های این کشور در طرطوس و حمیمیم باید دو نکته را مدنظر داشت؛ در وهله اول مسکو و دمشق برای مقابله با تروریسم جهانی همکاری می‌کنند و تروریست‌ها سرانجام در سوریه از بین خواهند رفت.

نکته دوم از نظر بشار اسد به نقش جهانی روسیه مربوط می‌شود. او گفت که جهان امروز با قانون جنگل اداره می‌شود و قوانین بین‌المللی نادیده گرفته می‌شوند و دلیل این وضعیت نیز از میان رفتن توازن قوا در روابط بین‌الملل است که روسیه باید این توازن را بازگرداند.

بشار اسد، حضور نظامی روسیه در کشورهای جهان را در کنار گام‌های سیاسی و دیپلماتیک لازمه بازگشت توازن قوا در سطح بین‌الملل دانست و گفت که مسکو باید جامعه جهانی و کشورهای مختلف را به سمت اجرای قوانین بین‌المللی سوق دهد.

رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد که اگر سیاست‌های «خصمانه» کشورهای غربی و استفاده از نیروی نظامی در سرتاسر جهان نبود، هیچ زمانی به اقدامات مذکور روسیه نیازی نبود، اما به عقیده بشار اسد، دنیا امروزه بیش از هر زمان دیگری به توازن قدرت نیاز دارد.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها