تظاهرات سودانی‌ها در مخالفت با توافق سازش خارطوم و تل آویو

تظاهرات سودانی‌ها در مخالفت با توافق سازش خارطوم و تل آویو
شنبه 3 آبان 1399 - 00:51

سودانی‌های مخالف با عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی، جمعه شب در اعتراض به توافق رسمی دو طرف بر سر عادی سازی روابط، در شهر خارطوم تظاهرات کردند.

العالم-سودان

مردم سودان جمعه شب در اعتراض به توافق عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی، در خارطوم تظاهرات کردند.

شبکه ترکیه‌ای «تی‌آر‌تی» نیز گزارش داد که ده‎ها تن از سودانی‎ها دیشب به دنبال اعلام رسمی توافق سازش بین کشورشان و رژیم صهیونیستی، در خارطوم تظاهرات برپا کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان سودانی ضمن محکوم کردن این توافق، با سر دادن شعارهایی اعلام کردند که «هیچ صلحی با رژیم اسرائیل» وجود ندارد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت و عبدالله حمدوک نخست‌وزیر دولت انتقالی سودان و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر صهیونیستی روز جمعه با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که سودان و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط فی مابین به توافق رسیده‌اند.

در این بیانیه ضمن اشاره به توافق مقامات ارشد دولت انتقالی سودان و رژیم صهیونیستی برای کنار گذاشتن خصومت‌ها، اعلام شده است که دو طرف برای آغاز همکاری‌های اقتصادی و تجاری با تأکید بر بخش کشاورزی با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.

سودان سومین کشور عربی است که طی‌ هفته‌ای اخیر با وجود مخالفت گسترده ملت‌های منطقه، روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرده است.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها