آغاز دومین مرحله عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در استان دیاله

آغاز دومین مرحله عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در استان دیاله
شنبه 10 آبان 1399 - 16:52

دومین مرحله عملیات گسترده نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» عراق در استان «دیاله» در شرق این کشور برای پاکسازی باقیمانده‌های تروریستهای «داعش» آغاز شد.

العالم ـ عراق

محمد التمیمی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (شنبه) گفت: مرحله دوم عملیات «الخیلانیه» با مشارکت الحشد الشعبی و ارتش و نیروهای ویژه پلیس در پنج منطقه در شمال و شرق استان دیاله علیه تروریستها آغاز شد.

وی افزود: این مرحله از عملیات از منطقه «الزور» تا اطراف باغستان‌های ناحیه «شروین» در بخش «المنصوریه» و نیز در منطقه «الوقف» حد فاصل باغستان‌های روستاهای «المخیسه، ابو کرمه» و روستاهای نزدیک آنها هم اکنون در حال اجرا است.

التمیمی گفت: با توجه به ناهمواری و صعب العبور بودن منطقه، این عملیات با پشتیبانی هوانیروز ارتش صورت می‌گیرد. بقایای گروه تروریستی داعش از این مناطق برای مخفی شدن و مقرهای مخفی خود استفاده می‌کنند.

نخستین مرحله این عملیات دیروز اجرا شد و نیروهای مشترک عراقی 12 روستا در شمال و شرق دیاله به ویژه در اطراف منطقه «المقدادیه» را پاکسازی کرده و مقرهای تروریستها را منهدم کردند.

به گزارش ایرنا، این عملیات درپی آن آغاز شد که عناصر گروه تروریستی داعش چهار روز پیش یکی از شیوخ دامدار عراقی را در ناحیه «الخیلانیه» در اطراف منطقه المقدادیه در استان دیاله ربوده و سرش را از تن جدا کردند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد اما باقیمانده‌های این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها