عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در دیاله عراق

عملیات الحشد الشعبی علیه داعش در دیاله عراق
جمعه 9 آبان 1399 - 15:10

فرمانده عملیات سازمان «الحشد الشعبی» عراق روز جمعه از آغاز عملیات گسترده علیه بقایای عناصر گروه تروریستی داعش در استان دیاله در شرق این کشور خبر داد.

العالم ـ عراق

طالب الموسوی فرمانده عملیات سازمان الحشد الشعبی عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد: یگان های الحشد الشعبی و ارتش از صبح امروز عملیات گسترده امنیتی را از دو محور برای پاکسازی مناطق شمال منطقه «المقدادیه» و پایان دادن به حضور هسته های داعش در آنجا آغاز کرده اند.

وی افزود: این عملیات از دو محور آغاز شده است و نیروهای الحشد الشعبی از محور مناطق «الخمسه جسور» و شمال رود دیاله به سمت ناحیه «حوض شروین» حرکت کرده اند.

الموسوی گفت: تیپ ۲۴ نیروهای الحشد الشعبی و یگان های لشکر پنجم عراق نیز در محور دوم به سمت ناحیه «الخیلانیه» پیشروی می کنند و این عملیات تا زمان پایان تهدید هسته های داعش در شمال ناحیه المقدادیه ادامه خواهد یافت.

عناصر گروه تروریستی داعش سه روز پیش یکی از شیوخ دامدار عراقی را در ناحیه الخیلانیه در اطراف منطقه المقدادیه در استان دیاله با خود برده و سرش را از تن جدا کردند.

داعشی ها سپس جسد این دامدار را بمب گذاری کردند و هنگامی که برخی اهالی به محل پیکر او رسیده و قصد داشتند تا آن را از روی زمین برداشته و با خود ببرند، بمب کارگذاری شده در بدن این قربانی منفجر شد. در این انفجار سه نفر کشته و دو نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

با وجود عملیات مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها