حماس: رفتار امارات حمایت از شهرک سازی و زیرپاگذاشتن تصمیمات اتحادیه عرب است

حماس: رفتار امارات حمایت از شهرک سازی و زیرپاگذاشتن تصمیمات اتحادیه عرب است
يکشنبه 25 آبان 1399 - 19:42

جنبش حماس با انتقاد از میزبانی امارات از هیأتی صهیونیستی مرتبط با شهرکسازی‌های اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین، رفتار ابوظبی را نقض تصمیمات اتحادیه عرب و تقویت اشغالگری صهیونیست‌ها دانست.

العالم - فلسطین اشغالی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز یکشنبه بشدت از رفتار امارات انتقاد و اعلام کرد که میزبانی امارات از رئیس شورای شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری و توافق اقتصادی با آن، «حمایتی واقعی از فعالیت شهرکسازی در کرانه باختری» است.

به گزارش وبسایت خبری «حماس»، حازم قاسم سخنگوی حماس در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد، گفت، «افزایش روابط امارات با عناصر شهرکسازی در کرانه باختری، توان اشغالگران برای اجرای طرح‌های استعماری الحاق [کرانه باختری به خاک اشغالی] را افزایش می‌دهد».

حماس گفت،‌ رفتار امارات نشان‌دهنده فریبی است که هنگام امضای توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل از خود نشان داد و مدعی شد که این توافق با هدف متوقف کردن طرح الحاق، امضا می‌شود.

سخنگوی حماس در این بیانیه تأکید کرد که «این رفتار [امارات] همه تصمیم‌های اتحادیه عرب درباره تحریم همه اشکال شهرکسازی [اسرائیل در خاک فلسطین] را زیر پا می‌گذارد».

حدود یک هفته پیش و در چارچوب عادی‌سازی سریع روابط در حوزه‌های مختلف میان امارات و رژیم صهیونیستی، هیأتی تجاری مرتبط با شهرک‌سازان در کرانه باختری به ریاست «یوسی داگان» رئیس شورای شهرکسازی «شمرون» با اولین پرواز تجاری میان تل‌آویو و دبی (بعد از امضای توافق) به امارات سفر کرد.

یک هفته پیش رسانه‌های اسرائیلی گفته بودند که هیأت شهرکسازی که به امارات رفته، روابط دوجانبه در همه حوزه‌ها از جمله کشاورزی و شیرین‌کردن آب را بررسی کرده است.

اواخر ماه گذشته میلادی (اکتبر) نیز طبق توافقی که میان تل‌آویو و ابوظبی صورت گرفت، قرار است مشروبات الکلی که در بخش تحت اشغال جولان سوریه تولید می‌شود به امارات منتقل و در شرکت «ایـ. اند. اِی» (E&A) بسته‌بندی شود.

پیشتر و قبل از آشکار شدن روابط رژیم صهیونیستی و امارات، گزارش‌های خبری متعدد حاکی از همکاری امارات با رژیم صیهونیستی در اشغال اراضی قدس شرقی بود. خرداد ماه ۱۳۹۷ معاون رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی از تلاش امارات برای خرید املاک متعلق به ساکنان بیت المقدس به ویژه در نزدیکی مسجد الاقصی و توسط دلالان به نفع رژیم صهیونیستی خبر داده بود .

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها