جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به 247 هزار نفر رسید

جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به 247 هزار نفر رسید
سه شنبه 27 آبان 1399 - 08:07

بنا بر جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۹۶۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز 247 هزار نفر عبور کرد.

العالم - آمریکا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۹۶۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۴۷ هزار و ۱۷۵ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۶۴ هزار و ۹۵۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۸۷۹ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۵۲ هزار و ۶۵۱ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۸ میلیون ۸۸۲ هزار و ۴۲۴ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۹۵ هزار و ۸۸۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۶۶ هزار و ۶۰۸ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۳۹ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۴۰ هزار و ۷۷۴ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۲۸۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۶۳ هزار و ۶۹۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۵۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در پی تسریع شیوع ویروس کرونا در ایالت «کالیفرنیا»، «گاوین نیوسام» فرماندار این ایالت روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که قصد دارد به منظور کند کردن روند شیوع ویروس «کووید-19»، وضع قوانین منع آمد و شد را مورد بررسی قرار دهد.

بنا بر گزارش شبکه روسی راشاتودی، نیوسام در یک کنفرانس خبری درباره موضوع کووید-19 به خبرنگاران در این خصوص گفت: «ما در حال بررسی مفهوم منع آمد و شد هستیم. ما در حال بررسی این موضوع هستیم».

فرماندار ایالت کالیفرنیا در ادامه افزود که قبل از هرگونه تصمیم‌گیری در این خصوص، مطالعات فرانسه، آلمان و عربستان در زمینه تأثیرات منع آمد و شد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

از طرف دیگر، به دنبال افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی در آمریکا، فرمانداران ایالت‌های مختلف در حال اتخاذ قوانین سختگیرانه هستند و در تازه‌ترین مورد، فرماندار واشنگتن از اعمال محدودیت‌های شدید یک ماهه در این ایالت خبر داد.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۴ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۴۵۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۷۵۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۵ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۱۲ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۸۷۴ هزار و ۱۷۲ مورد ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۵۵۹ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۸۷۶ هزار و ۷۴۰ مورد ابتلا و ۱۶۶ هزار و ۶۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها