رویترز

گفت‌وگوی تلفنی ظریف و لاوروف درباره برجام، سوریه و قره باغ

گفت‌وگوی تلفنی ظریف و لاوروف درباره برجام، سوریه و قره باغ
سه شنبه 4 آذر 1399 - 15:08

خبرگزاری رویترز از گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و روسیه درباره مسائل دوجانبه، بحران سوریه و قره باغ خبر داد.

العالم - ایران

خبرگزاری رویترز از گفت‌وگوی تلفنی «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه درباره سوریه و قره باغ خبر داد.

براساس گزارش ریانووستی، ظریف و لاوروف همچنین بر تعهد همه مشارکت کنندگان برجام برای بازگشت فوری به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای تاکید کردند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود درباره این مذاکره تلفنی گفته، شرایط و تحولات کنونی قره باغ در گفت‌وگوی تلفنی ظریف و لاوروف نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرفین بر ادامه تلاشها تا زمان برقراری کامل آتش بس و همچنین ارسال کمکهای بشردوستانه به غیرنظامیان که تحت تاثیر درگیریهای نظامی در قره باغ بودند تاکید کردند.

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه عمده بحث ظریف و لاوروف روی مسائلی نظیر برجام بود اعلام کرد که دو طرف درباره مسائل مهم منطقه خلیج فارس، سوریه، افغانستان و یمن نیز رایزنی کردند.

ظریف و لاوروف در نهایت در زمینه مسائل دوجانبه از جمله روابط تجاری، اقتصادی و مسائل بشردوستانه میان تهران و مسکو تبادل نظر کرده و بر لزوم افزایش همکاریهای دوجانبه و ادامه گفت‌وگوهای دوجانبه تاکید کردند.

وزیر خارجه کشورمان قرار بود امروز به مسکو سفر و با وزیر خارجه روسیه دیدار کند اما این سفر به دلیل برنامه فوق العاده ظریف برای شرکت در جلسات بودجه دولت به تعویق افتاده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها