نشست معارضان سوریه در مناطق تحت تسلط کردها

نشست معارضان سوریه در مناطق تحت تسلط کردها
پنج‌شنبه 6 آذر 1399 - 13:40

شمال شرق سوریه روز چهارشنبه (دیروز) میزبان نشستی از میان برخی معارضان داخلی و خارجی این کشور بود.

العالم - سوریه

گروه موسوم به «شورای دموکراتیک سوریه» روز چهارشنبه (دیروز) نشستی را با حضور برخی معارضان داخلی و خارجی سوریه در استان الحسکه برگزار کرد.

به نوشته وبگاه عنب بلدی، منابع رسانه‌ای نزدیک به اداره خودمختاری کردهای سوریه در این باره گفتند که برخی شخصیت‌های معارض از طیف‌های مختلف و مستقلین در این نشست حضور داشتند و «امینه عمر» دبیر این نشست به وبسایت «نورث پرس» گفت که هدف از این گردهمایی، توسعه توانایی‌های اداره خودمختاری برای مدیریت امور بود.

«حکمت حبیب» نائب رئیس هیأت اجرایی مسد نیز مدعی شد که در این نشست، ۲۵۰ تن از شخصیت‌های عشایر و فعالان مدنی و شخصیت‌های سیاسی حضور داشتند و هدف این بود که اداره خودمختاری بتواند در مدیریت مناطق تحت کنترل خود توانایی‌های خود را ارتقا داده و به گفته وی بتواند حقوق تمامی ساکنین این مناطق را فراهم سازد.

او در خصوص شخصیت‌های خارج از سوریه نیز گفت که «جمال سلیمان» از مجمع معارضان سوریه در قاهره و «قدری جمیل» از مجمع مسکو و بیش از ده شخصیت دیگر از خارج سوریه در این نشست حضور داشتند.

شورای دموکراتیک سوریه شاخه سیاسی «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) به شمار می‌رود که در اکتبر سال ۲۰۱۵ تشکیل شد و حمایت آمریکا را با خود دارد و مدعی خودمختاری در مناطق شمال شرق سوریه است.

این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که از ماه آوریل گذشته، مناطق تخت اشغال عناصر قسد شاهد بحران امنیتی و ترور برخی شیوخ عشایر است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها