وزارت خارجه ترکیه، ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

وزارت خارجه ترکیه، ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد
يکشنبه 9 آذر 1399 - 02:39

وزارت خارجه ترکیه، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران، بر مخالفت آنکارا با هر نوع اقدام تروریستی تاکید کرد.

العالم - ترکیه

در ادامه موج محکومیت‌ها و واکنش‌ها به ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران، دولت ترکیه نیز این اقدام را محکوم کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «هابرترک»، وزارت خارجه ترکیه بامداد یکشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده، به دولت و خانواده این دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران تسلیت گفت.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: «ما از کشته‌شدن دانشمند ایرانی محسن فخری‌زاده بر اثر حمله مسلحانه متأثر شدیم. ترکیه با هر اقدامی برای برهم زدن صلح و آرامش در منطقه و با هر نوع از تروریسم مخالف است، فارغ از اینکه چه کسی آن را انجام داده یا چه کسی را هدف گرفته باشد».

بر این اساس، آنکارا تاکید کرد: «ما این جنایت نفرت‌انگیز را محکوم کرده و به دولت ایران و خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوییم».

به نوشته وبگاه شبکه «تی‌آر‌تی»، وزارت خارجه ترکیه همچنین خواستار مجازات عاملان این اقدام تروریستی شده و از همه طرف‌ها خواست که از خود خویشتنداری نشان دهند.

پیش از این، «مصطفی شن‌توپ» رئیس پارلمان ترکیه ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران را محکوم کرده و آن را «اقدامی تروریستی» خوانده بود.

روز جمعه بود که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بعدازظهر امروز (جمعه) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و به بیمارستان منتقل شد. متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد».

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها