رکوردشکنی کرونا در آمریکا؛ 243 هزار ابتلا و 4200 کشته در 24 ساعت

رکوردشکنی کرونا در آمریکا؛ 243 هزار ابتلا و 4200 کشته در 24 ساعت
پنج‌شنبه 27 آذر 1399 - 08:56

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم 243 هزار و 335 مورد جدید و قربانی شدن دست‌کم 4289 نفر دیگر، کرونا بار دیگر در ایالات متحده رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

العالم - آمریکا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم چهار هزار و ۲۸۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۰۷ هزار و ۳۳۹ افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۴۳ هزار و ۳۳۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۶ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۲۶۷ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در آمریکا مجدداً رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۷ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۶۱۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۱۴ هزار و ۵۷۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۳ میلیون ۶۲۷ هزار و ۸۵۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۲۷ هزار و ۶۳۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۷۰۸ هزار و ۵۵۹ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۸۱۷ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۵۳۱ هزار و ۶۷ مورد ابتلا و ۲۴ هزار و ۹۲۰ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۸۰۴ هزار و ۵۵۵ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۵ هزار و ۹۲۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۴ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۴۷۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۸۷۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۱ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۳۷۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۷۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۸۷ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۴۲ هزار و ۶۹۵ مورد ابتلا و ۱۸۳ هزار و ۸۲۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها