ریاض زیر بار مخالفت‌های بین‌المللی درباره «لجین الهذلول» نمی‌رود

ریاض زیر بار مخالفت‌های بین‌المللی درباره «لجین الهذلول» نمی‌رود
پنج‌شنبه 11 دی 1399 - 10:09

ریاض به دنبال مخالفت‌های بین‌المللی و سازمان ملل با صدور حکم حبس علیه لجین الهذلول فعال زن عربستانی با این واکنش‌ها مخالفت کرد و از استقلال دستگاه قضایی سعودی دم زد.

العالم - عربستان سعودی

ریاض به دنبال مخالفت‌های بین المللی و سازمان ملل با صدور حکم حبس علیه لجین الهذلول فعال زن عربستانی با این واکنش‌ها مخالفت کرد و از استقلال دستگاه قضائی سعودی دم زد.

آل سعود، مخالفت خود را با هرگونه مداخله خارجی در امور دستگاه قضائی این کشور در پی محکومیت‌های بین المللی حکم حبس صادره در حق لجین الهذلول، فعال زن عربستانی اعلام کرد.

عبدالعزیز الواصل، نماینده عربستان در سازمان ملل در ژنو در دیدار با ندی الناشف، معاون کمیساریای ارشد حقوق بشر سازمان ملل مدعی شد: عربستان دستگاه قضائی مستقل و سالمی دارد و به هیچ وجه، خدشه به حاکمیت نظام قضائی خود را از سوی هر طرفی که باشد، نمی‌پذیرد.

الواصل گفت: عربستان با هرگونه دیکته‌ها با هدف مداخله در امور قضائی خود مخالف است.

وی ادعا کرد: عربستان طی سال‌های گذشته گام‌های تاریخی و مهمی را در زمینه حقوق زنان و توانمندسازی آنها در زمینه‌های مختلف اتخاذ کرده است.

الواصل از کمیساریای ارشد حقوق بشر خواست تا از سیاسی کاری در مسائل حقوق بشری دست بردارد و به حاکمیت و استقلال کشورها و حکم‌های قضائی آنها احترام بگذارد!

حکم صادره برای لجین الهذلول واکنش‌های بین‌المللی و فعالان شبکه‌های اجتماعی و همچنین سازمان‌های حقوق بشری را به دنبال داشته است.

در ۲۸ دسامبر، دادگاهی در ریاض حکم به حبس ۵ سال و ۸ ماه برای لجین الهذلول داد. این فعال زن ۳۱ ساله عربستانی از ۱۵ ماه مه ۲۰۱۸ در بازداشت است.

این در حالی است که مقامات سعودی پرونده قتل فجیع جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول را هم در پرونده خود دارند.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها