اعلان قرمز ایران برای ترامپ به اینترپل

اعلان قرمز ایران برای ترامپ به اینترپل
سه شنبه 16 دی 1399 - 11:19

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ۴۸ نفر از افرادی که در ترور شهید سلیمانی دخیل بوده‌اند از جمله رئیس جمهور آمریکا تا فرماندهان و مقامات در پنتاگون و نیروهای مستقر در منطقه با قید اینکه چه نقشی داشته‌اند مشخص و اعلان قرمز به اینترپل تحویل داده شد.

العالم - ایران

غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری امروز خود درباره پیگیری پرونده ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس گفت: پرونده مربوط به جنایت تروریستی منجر به شهادت سلیمانی و همراهانش در آغازین روزهای این حادثه در دادسرای ویژه امور بین‌الملل تهران تشکیل شده و تحقیقات جامعی در ارتباط با عملیات منتهی به شهادت این عزیر انجام شد، نیابت‌های قضائی به کشورهایی که می‌شد اطلاعاتی دهند به 6 کشور ارسال شد و از برخی اطلاعات خوبی به ما رسیده است.

وی ادامه داد: شناسایی عوامل انجام شده و 48 نفر از افرادی که در این حادثه دخیل بوده‌اند از جمله رئیس جمهور امریکا که عامل اصلی آن بود تا فرماندهان و مقامات در پنتاگون و نیروهای مستقر در منطقه با قید اینکه چه نقشی داشته‌اند مشخص شده است. اعلان قرمز به اینترپل داده شد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تحقیقات خوبی طی شده و بخش‌های مختلف به ویژه نیروی قدس و وزارت اطلاعات و دبیرخانه شورای امنیت ملی اطلاعات خوبی داده‌اند. در دادسرا پرونده در جریان است و به زودی کیفرخواست صادر می‌شود. در دادگاه ابلاغ صادر شده و به محض صدور کیفرخواست به موضوع رسیدگی می شود.

اسماعیلی ادامه داد: در بعد بین‌المللی همکاری خوبی با عراق انجام شده است. تماس‌هایی توسط ریاست قوه قضائیه ایران با رئیس شورای قضائی عراق انجام شده و همه بیانگر این است که ایران در تعقیب و مجازات آمران و عاملان این جنایت کاملاً جدی در میدان است و موضوع را پیگیری می‌کند. در خصوص شهید فخری‌زاده هم در دو حوزه در دادگاه عمومی و دادسرای تهران پرونده تشکیل شده و برای تعقیب آمران و عاملان و بخشی هم در دادسرای ویژه نظامی هم پرونده تشکیل شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها