دومینوی استعفا در کابینه ترامپ| وزیر بهداشت هم استعفا کرد

دومینوی استعفا در کابینه ترامپ| وزیر بهداشت هم استعفا کرد
شنبه 27 دی 1399 - 09:23

رسانه‌ها خبر داده‌اند وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت فعلی آمریکا در اعتراض به حمله هواداران ترامپ به کنگره، از سمت خود استعفا کرده است.

العالم _ آمریکا

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اعتراض به حمله هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به ساختمان کنگره از سمت خود استعفا کرد.

خبر‌گزاری رویترز به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته، الکس ایزار بامداد امروز (روز جمعه به وقت محلی) از این سمت استعفا کرد.

پیشتر نیز در پی حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، چند تن از مقام‌های دولت وی استعفا کرده بودند.

«چاد وولف» سرپرست وزارت امنیت داخلی، «بتسی دِووس» وزیر آموزش، «الین چاو» وزیر حمل و نقل و «مت پوتینگر» معاون مشاور امنیت ملی از جمله مقامات و وزرای کابینه ترامپ بودند که در پی حادثه چهار‌شنبه شب کنگره استعفا کردند.

چهارشنبه دو هفته گذشته، کنگره آمریکا در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

اما حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

در پی این حادثه بسیاری از مقام‌ها و قانونگذاران دموکرات خواستار استیضاح ترامپ شدند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز جمعه خبر داد که انتظار می‌رود «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور را به مجلس سنای آمریکا ارسال کند.

پلوسی روز جمعه در کنفرانسی خبری نیز گفته بود که مقامات مجلس نمایندگان در حال حاضر در حال آماده کردن طرح محاکمه ترامپ هستند و به زودی آن را به مجلس سنا تحویل می‌دهند.

البته پیشتر نیز مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرده بود.

این طرح بدون رأی مجلس سنا بی‌اثر خواهد بود و در صورتی که سناتورهای آمریکایی رأی مثبت کافی دهند، ترامپ محکوم و از مقام خود برکنار خواهد شد.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها