اعتراض رام‌الله به سخنان سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی

اعتراض رام‌الله به سخنان سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی
چهارشنبه 1 بهمن 1399 - 10:10

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در تل‌آویو را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

العالم - فلسطین اشغالی

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات دیوید فریدمن سفیر آمریکا در تل‌آویو مبنی بر به رسمیت شناختن پروژه شهرک‌سازی موسوم به «شهرک داوود» در مرکز قدس اشغالی، بر پیگرد قانونی او تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است که سراسر قدس شرقی از جمله بخش قدیمی و شهرک سلوان همگی اراضی فلسطینی است که از سال ۱۹۶۷ تحت اشغال اسرائیل است و قدس شرقی پایتخت ابدی فلسطین است.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطین «وفا»، در بیانیه مذکور آمده است که «اظهارات فریدمن نقض آشکار قانون بین‌المللی، قطعنامه‌ها و عرف دیپلماتیک است و این پرونده با همکاری کارشناسان حقوقی و نهادهای مربوطه جهت بررسی امکان مواخذه و مجازات فریدمنِ شهرک‌نشین در دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری خواهد شد».

وزارت خارجه فلسطین با اشاره به اینکه مأموریت فریدمن به عنوان سفیر آمریکا رو به اتمام است، تأکید کرد که اظهارات فریدمن مبنی بر به رسمیت شناختن این شهرک صهیونیستی، غیرقانونی و باطل است.

فریدمن روز دوشنبه بر حمایت آمریکا از پروژه ایجاد شهرک‌ صهیونیستی در مرکز قدس و جنوب مسجدالاقصی موسوم به شهرک داوود، تأکید کرده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها