سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است

سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
دوشنبه 20 بهمن 1399 - 16:33

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء اخراج اشغالگران از عراق را قریب الوقوع پیش بینی کرد و گفت: مقاومت در عراق و لبنان نه فقط در معادله قدرت تاثیر دارد بلکه عنصر اصلی خلق معادله قدرت در این کشورها است.

العالم ـ عراق

بنابر گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، «نصر الشَمَّری» سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء، در گفت و گویی با تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نقش جمهوری اسلامی در ساماندهی و اعتلای محور مقاومت را بی بدیل توصیف کرد و گفت: جنبش‌های مقاومت در منطقه پیش از انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفته بودند، اما از تمامی جنبه‌ها ضعیف بودند. مهم‌ترین این جنبش‌ها در فلسطین شکل گرفته بود که با سنگ و حتی دست خالی با دشمن مقابله می‌کردند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه آن از مقاومت در کشورهای لبنان و فلسطین، رژیم صهیونیستی به شکست سوق پیدا کرد؛ رژیمی که روز به روز مناطقی را از کشورهای عربی اشغال می‌کرد و حتی وارد بیروت هم شده بود، در جنگ ۲۲ روزه علیه غزه نیز نتوانست کاری از پیش ببرد.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به پیشرفت‌های مقاومت و تاثیرگذاری این گروه‌ها بر معادلات بین‌المللی گفت: جنبش‌های مقاومت در منطقه باقی خواهند ماند و بعد از تشکیل محور کامل مقاومت به هدف این مرحله که اخراج کل نیروهای اشغالگر آمریکایی است خواهند رسید و این گروه‌ها منطقه را برای ظهور حضرت صاحب الامر عجل الله آماده خواهند کرد. مقاومت در عراق و لبنان نه فقط در معادله قدرت تاثیر دارد بلکه عنصر اصلی خلق معادله قدرت در این کشورها است.

الشَمَّری افزود: در لبنان هیچ جریانی توان تدوین استراتژی مقابله با رژیم صهیونیستی بدون حضور حزب الله را ندارد. در عراق نیز، مقاومت و الحشد الشعبی عناصر اصلی شکست داعش بودند و امروز نیز برای اخراج اشغالگران آمریکایی آماده هستند. مقاومت یمن امروز عمق عربستان سعودی را مورد حملات گسترده و سرتاسر رژیم صهیونیستی را مورد تهدید جدی قرار می‌دهد. جنبش انصارالله علی رغم تمام امکاناتی که آل سعود و همپیمانانش در اختیار دارند، توانسته شروط خود را بر آنان تحمیل کند و از سوی دیگر، دشمنان اعلام می‌کنند که باید از طریق گفت و گوی سیاسی مساله یمن حل شود که این نشان از قدرت مقاومت یمن و شکست آنان دارد.

وی با بیان اینکه جریان‌های مقاومت از قدرت سیاسی خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: مقاومت در برخی کشورها حتی اکثریت جامعه کنشگران سیاسی را به خود اختصاص داده است. در وجه بین المللی هم به مرحله‌ای رسیده که هیچ جریانی بدون جریان پشتیبانی مقاومت نمی‌تواند معادله جدیدی در منطقه ایجاد کند.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در بخش دیگری به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: ما در مقاومت اسلامی نُجَباء، خود را مخاطب این بیانیه می‌دانیم، چراکه امام خامنه‌ای رهبر دینی و مرجع تقلید بسیاری از مردم و مجاهدان مقاومت اسلامی عراق است. بر این اساس، شیعیان خود را ملزم به اطاعت از دستورات و عمل به منویات ایشان می‌دانند. علاوه بر این، امام خامنه‌ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است که توانست این مبارزه بزرگ را به گونه‌ای مدیریت کند تا جمهوری اسلامی و هم‌پیمانان آن یک قدرت جهانی را در برابر استکبار تشکیل دهند.

الشَمَّری اضافه کرد: امام خمینی می‌فرمایند "کسی که با خدا ارتباط دارد هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد"، لذا ما در محور مقاومت شکست نخواهیم خورد و آنان ما را با چیزی که آرزویش را داریم تهدید می کنند یعنی شهادت! امروز آمریکا به اندازه‌ای که از خطر جمهوری اسلامی سخن می‌گوید، در مورد چین که یک قدرت اقتصادی بزرگ در جهان است سخن نمی‌گوید، چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران رهبر محور مقابله با آمریکا است و این محور برخلاف محوری که آمریکا آن را رهبری می‌کند و رو به افول است؛ روز به روز پیشرفت می‌کند. ما از شهید ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی می‌شنیدیم که چگونه شهادت آرزوی آنان بود و از همه دوستان مومن خود می‌خواستند که برای آن‌ها دعای شهادت کنند.

وی به ضرورت تبعیت از ولی فقیه اشاره کرد و ابراز داشت: ولی فقیه مرجع تقلید است و مسلمانان از او پیروی می‌کنند. او جانشین امام زمان عجل الله است و لذا ارتباط با ولی فقیه یک واجب شرعی است. به دوره قبل از عمل به نظریه ولایت فقیه و دوره پس از آن بنگرید! اکنون شیعیان و مسلمانان به عنوان قدرتی جدی در برابر آمریکا و استکبار مطرح شده‌اند. شهید محمد باقر صدر که خود از مدافعان نظریه ولایت فقیه است، می‌فرماید "ما قبل از نظریه ولی فقیه شبیه مردگان بودیم، ولی امروز گویا دوباره زنده شده‌ایم و ما ارتباط با ولی فقیه را شرافتی برای خود می‌دانیم".

معاون دبیرکل نُجَباء با بیان اینکه کسی که در دوره صدام زندگی نکرده نمی‌تواند وضعیت آن زمان را تصور کند، عنوان کرد: در آن دوره اگر کتابی داشتید، یا در نماز جماعت شرکت می‌کردید و یا به صورت متوالی به زیارت امام حسین علیه السلام می‌رفتید، به اعدام محکوم می‌شدید! با این وضعیت، همه گمان می‌کردند که پس از ورود آمریکایی‌ها، ملت عراق با گُل از اشغالگران استقبال خواهند کرد، ولی مقاومت در کمتر از یک سال شکل گرفت و ملت ما با اسلحه از آنان استقبال کردند، چراکه مردم می‌دانستند صدام مزدور آمریکا بود.

الشَمَّری با بیان اینکه مجاهدان عصر حاضر همواره تحت تاثیر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بوده‌اند، یادآور شد: حاج قاسم و ابو مهدی مصداق واقعی سخن شهید صدر بودند که می‌فرمود "در امام خمینی(ره) ذوب شوید، همانطور که او در اسلام ذوب شده است" و این دو شهید عالی مقام در بنیانگذار انقلاب اسلامی ذوب شده بودند، لذا بعدها منبع تاثیرگذاری در دیگران شده و خود مکتبی تشکیل دادند که ما ایمان داریم این مکتب هزاران فرمانده مجاهد همچون سلیمانی و المهندس را تربیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر بیان اینکه "ما اکنون در مرحله زوال آمریکا از منطقه و قدرت‌گیری مقاومت هستیم" بیان کرد: در دوره ترامپ فشارها و مشکلات زیاد بود و مهم‌تر، فتنه‌های داخلی زیاد بود. دردناک بود که ببینیم بخشی از جامعه تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار گرفته و علیه کسانی که برایشان از خانواده و جان و مال خود گذشته‌اند، اقدامات سلبی انجام می‌دهد. اما در نهایت جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی پیروز و دشمنان، یکی پس از دیگری نابود شدند. جدیدترین آن نیز رییس جمهور آمریکا بود که با وضع فضاحت‌باری از کاخ سفید بیرون رانده شد.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء اخراج اشغالگران از سرزمین عراق را قریب الوقوع پیش بینی کرد و گفت: آمریکایی‌ها در دهه اول قرن حاضر با ۳۰۰ هزار سرباز، امکانات و تجهیزات بی‌شمار دپو شده، قدرت هوا فضا و نیز سیطره کامل بر عراق نتوانستند در این کشور بمانند و به ناچار شکست خوردند. اکنون که آمریکا توانایی محافطت از خود را نداشته و سفیر آن سفیر فقط به فکر محافظت از سربازان و منابع داخل عراقشان است؛ دیگر توانایی تحمیل امری را ندارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها